SON DAKİKA

İstanbul’da 3 Afgan, 25 Yaşındaki Genç Avukatı Bıçakladı

İstanbul Ataşehir’de 3 Afgan, 25 yaşındaki avukat Ahmet Refik Güven’e saldırdı. Güven’i gasp eden Afganlar, genç avukatı bacağından bıçakladı. Polisler tarafından kısa sürede yakalanan 3 Afgan saldırganın avukattan sonra bir kişiyi daha gasbettikleri öğrenildi.

Bu haber 13 Ocak 2022 - 18:31 'de eklendi.
Abone ol

İstanbul Ataşehir’de yaşayan 25 yaşındaki avukat Ahmet Refik Güven, gece saatlerinde evine giderken 3 Afgan tarafından gasp edildi. Genç avukatı bacağından bıçaklayan saldırganlar Güven’nin telefonunu da alarak olay yerinden kaçtı.

Olay Ataşehir Örnek Mahallesi’nde meydana geldi. 25 yaşındaki avukat Ahmet Refik Güven, arkadaşlarıyla halı saha maçına gitti. Maç çıkışı kız arkadaşının yaptığı pastayı almaya giden Güven, eve gitmek üzere yola koyuldu. Örnek Mahallesi’nin E-5 karayolu yanındaki Ercüment Batanay Caddesi’ne gelen genç avukat, eli bıçaklı 3 Afganın saldırısına uğradı.

Bir saldırganın önden, diğer iki saldırganın ise arkadan Güven’e saldırması sonucu aralarında arbede çıktı. Saldırganlar avukat Güven’i sağ bacağına bıçak sapladıktan sonra telefonunu da gasbetti. Bununla da yetinmeyen 3 saldırgan genç avukata zarar vermeye devam etti. Son olarak talihsiz gencin gövdesi hedef alınsa da üzerindeki kalın montu delinmedi.

Aralarındaki arbede sürerken sokağın başında bir kişinin gelmesiyle saldırganlar kaçarak olay yerinden uzaklaştı. Yanına gelen kişi ve bir kuryenin yardımıyla hastaneye kaldırıldı. Diz altına onlarca dikiş atılan genç avukat 2 gün sonra taburcu edilirken, üç saldırgan  emniyet güçleri tarafından kısa sürede yakalandı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

BAŞKA BİRİNİ DE GASBETMİŞLER

Gözaltına alınan saldırganlar, çıkarıldıkları mahkemede ‘Gasp’ ve ‘Adam bıçaklama’ suçlarından tutuklandı. Öte yandan saldıranların genç avukatı gasp etmeden önce başka birini daha gasbettileri öğrenildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!