SON DAKİKA

‘İstanbul’da 16 AK Partili başkan mercek altında’

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Topbaş’ın istifasıyla başlayan süreç devam edecek.

Bu haber 02 Ekim 2017 - 17:54 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Topbaş’ın istifasıyla başlayan süreç devam edecek. AKP’li başkan ve meclis üyelerine artık rahat yok. 3’ü büyükşehir olmak üzere, 49 belediye başkanı daha topun ağzında” diye konuştu.

Sözcü’nün aktardığına göre, Yarkadaş, sözlerine şöyle devam etti:

“AKP Genel Merkezi, İstanbul’daki AKP’li 16 belediye başkanının malvarlığı ve ilişkilerini masaya yatırdı. Topbaş’la başlayan dalga, İstanbul’u da vuracak. AKP’de FETÖ paranoyası yaşanıyor. Herkes birbirinden kuşkulanıyor. Seçime kadar iki bine yakın meclis üyesinden de kurtulmaya çalışıyorlar.”

‘HER AN DÜĞMEYE BASABİLİRLER’

Önemli bir büyükşehir belediye başkanının oğlunun tüm ticari ilişkilerinin de mercek altına alındığını söyleyen Yarkadaş, “Kaçakçılık ve Organize Şube’nin çok önemli bulgular elde ettiği konuşuluyor. Her an düğmeye basıp koltuğunu elinden alabilirler” ifadesini de kullandı.

‘EN AZ YÜZDE YETMİŞİNİN İFADE VERMESİ GEREKİR’

AK Parti’deki istifa dalgasının süreceğini belirten CHP’li vekil, “Gerçek bir soruşturma süreci yürüse, AKP’li yöneticilerin yüzde yetmişinin savcıya ifade vermesi gerekir” dedi.

‘ÜZERİNE GÜBRE DÖKTÜRDÜĞÜ ADALET KENDİSİNE DE GEREKTİ’

İstifa eden Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in ‘Adalet Yürüyüşü’nün olduğu alana gübre döktürdüğü iddiasını tekrar gündeme getiren Yarkadaş, “Her şeye rağmen, Keleş’in adaletsizliğe uğramasına da göz yummayız. Üzerine gübre döktürdüğü adalet, gün geldi Keleş’e de gerekti… Bu da herkese ders olsun” diye konuştu.

Yarkadaş, istifa ettirilen AK Partili belediye başkanlarının mal varlıklarına el konulması sürecinin başlayabileceğini de öne sürdü.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!