SON DAKİKA

İstanbul Merkezli 7 İlde Tefecilik Operasyonu

İstanbul merkezli 7 ilde tefecilik yapan bir şebekeye operasyon düzenlendi. Baskında 33 şüpheli yakalanırken, çok sayıda çek ve senet ele geçirildi. Şebekenin yaklaşık 60 milyon liralık tahsilatının tespit edildiği öğrenildi.

Bu haber 30 Kasım 2022 - 14:44 'de eklendi.
Abone ol

Operasyon, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi.

Polis ekipleri, bazı şüphelilerin tefecilik yaptığı iddiası üzerine çalışma başlattı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan araştırmalarda, örgütlü olarak suç işleyen bir yapı ortaya çıkarıldı.

YÜKSEK FAİZLE BORÇ

İddiaya göre şüpheliler, senet karşılığı yüksek faizle borç veriyordu. Ayrıca vadesi gelmemiş çek karşılığı, yüksek komisyon kesintisiyle para ödüyordu.

Geri ödemelerde zorlananlar ise tehdit ve baskıyla korkutuluyordu.

YEDİ İLDE OPERASYON

Mali polis ekipleri yapılan çalışmalarda suç örgütü üyelerini tek tek belirledi. Çalışmaların ardından dün operasyon düzenlendi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İstanbul merkezli Sakarya, Karabük, Muğla, İzmir, Aydın ve Trabzon’da düzenlenen eş zamanlı baskında 33 şüpheli yakalandı.

Aramalarda 2 ruhsatsız tabanca ve tabancalara ait çok sayıda fişek, mağdurlara ait çok sayıda çek/senet, ajanda ve vekaletnameler ele geçirildi.

60 MİLYONLUK TAHSİLAT

Çökertilen şebekenin, yaptığı tahsilat tutarı da polis ekiplerince belirlendi. Yaklaşık 3 sene içerisinde yapılan işlemleri hesaplanan şüphelilerin 50 kişiden 60 milyon liralık tahsilat yaptığı öğrenildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR