SON DAKİKA

İSTANBUL HAVALİMANI SINIFTA KALDI… ŞU ANDA BİR TEK ATATÜRK HAVALİMANI ÇALIŞIYOR

İstanbul’u iki gündür etkisi altına alan fırtına kentin hava trafiğini de vurdu. İstanbul Havalimanı’nda, fırtına nedeniyle uçuşlar kısmi olarak iptal edilirken Sabiha Gökçen’de ise uçuşlar, Pegasus Havayolları’nın Sharjah-Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı iniş sırasında kayarak pistten çıkması sonucu iptal edildi. Sadece kargo uçakları için açık tutulan Atatürk Havalimanı’nda ise olumsuzluk yaşanmıyor.

Bu haber 07 Ocak 2020 - 16:22 'de eklendi.

Marmara’da iki gündür etkili olan fırtına özellikle İstanbul’daki hava trafiğini de vurdu. İstanbul Havalimanı’nda çok sayıda sefer iptal edildi. İniş ve kalkışlarda rötarlar yaşandı. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ise bir yolcu uçağı pistten çıktı. Kaza sonrası uçuşlara ara verildi. Tüm bu olumsuzluklara rağmen, şu anda yalnızca kargo uçaklarının kullandığı Atatürk Havalimanı’nda ise herhangi bir olumsuzluk gözlenmiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda saat 11:20’ye kadar uçuşlara ara verildi. THY ise seferlerine 15:00’e kadar ara verdiğini duyurdu.

İSTANBUL HAVALİMANI’DA AKSAMA

Rüzgarın saatte ortalama 105 kilometre ile estiği İstanbul Havalimanı’nda çok sayıda sefer iptal edildi. İniş ve kalkışlarda rötarlar yaşandı.

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NDA İPTAL

Rüzgarın ortalama 79 kilometre hızla kendini hissettirdiği Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ise bir yolcu uçağı pistten çıktı.

ATATÜRK HAVALİMANI’NDA SORUN YOK

Tüm bu olumsuzluklara rağmen, şu anda yalnızca kargo uçaklarının kullandığı ve rüzgarın saatte 85 kilometre olarak ölçüldüğü, Atatürk Havalimanı’nda ise herhangi bir olumsuzluk gözlenmiyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!