SON DAKİKA

İSTANBUL ERKEK LİSESİ’NDE SKANDAL

Türkiye’nin en tanınan liselerinden İstanbul Erkek Lisesi’nde (İEL) yaşandığı iddia edilen skandal olay sosyal medyanın gündeminde.

Bu haber 27 Ekim 2018 - 20:30 'de eklendi.
Abone ol

Sosyal medyada yer alan iddiaya göre okulun müdür yardımcısı İzmir Marşı’nı söyleyen öğrencilerden bazılarına tokat attı.

Okul müdürünün gece velilere mesaj attığı iddia edilen mesajda “Kendisini de çok üzen ve yine kendisinin de tasvip etmediği bir şekilde müdahale etmiştir” ifadeleriyle tokatın atıldığı kabul ediliyor.

‘OKUL MÜDÜRÜ’NDEN MESAJ’

İEL’de Cumhuriyet Bayramı töreninde programda olmayan İzmir Marşı söylenince Müdür Yardımcısı’nın bir iki öğrenciyi tokatlamasına varan olayla ilgili okul müdürünün velilere attığı iddia edilen bilgilendirme yazısı şöyle:

“Değerli velilerimiz, bugün yapılan Cumhuriyet Bayramı kutlamasında üzücü bir hadise yaşanmıştır. Bilindiği üzere bir haftadır Bakanlığımızın görevlendirmesiyle okul müdürlerine yönelik düzenlenen hizmetiçi seminerde görevli olarak bulunmakta ve dolayısıyla idari izinli sayılmaktaydım.

Okul Müdür vekilliği de Müdür başyardımcımız Metin Kuş Beye tevdi edilmiştir. Dolayısıyla okulda yapılacak törenle görevi icabı Metin Bey ilgilenmiştir. Ancak törenin içeriğine kendisinin izni olmadan eklenen kısımları çıkartmış bu ise bazı yanlış anlaşılmalara sebep olmuştur.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Törenin bitiminde ise bir grup öğrencimiz tören içeriğinde olmayan marşları söylemek isteyince öğrencilere şuan kendisini de çok üzen ve yine kendisinin de tasvip etmediği bir şekilde müdahale etmiştir. Yaşanan olay tasvip edilecek bir durum olmasa da 10 yılı aşkın bir zamandır İEL’e gece gündüz hizmet etmiş birine karşı yargısız infaz yapılması doğru değildir.

Öğrencilerimizin velileriyle görüştüğümü süreç konusunda kendilerini bilgilendireceğimi ifade etmek isterim. Okul müdürü olarak gereken idari soruşturmayı ivedilikle açacağımı bildirir herkese iyi geceler dilerim.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!