SON DAKİKA

İstanbul Başsavcılığı’ndan yeni Sarraf hamlesi: Karar yürürlüğe girdi

Sarraf ve yakınlarının mal varlıklarına ‘yabancı devlet lehine siyasal ve askeri casusluk’ suçu nedeniyle el konulması kararı veren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, el koyma kararını tapu, banka ve ticaret siciline gönderdi.

Bu haber 03 Aralık 2017 - 1:50 'de eklendi. 85

Sarraf ve yakınlarının mal varlıklarına ‘yabancı devlet lehine siyasal ve askeri casusluk’ suçu nedeniyle el konulması kararı veren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı,
el koyma kararını tapu, banka ve ticaret siciline gönderdi. Böylece Sarraf ve yakınlarının banka hesaplarına, tapularına ve şirketlerine el koyma işlemi yürürlüğe girmiş oldu.

Mal varlığına el konulanlar listesinde Sarraf’la birlikte 22 kişi daha bulunuyor.

Yaklaşık 300 milyonluk gayrimenkule sahip olan Sarraf’ın mal varlığı şöyle: İstanbul Boğaz’ında Kanlıca’da iki adet yalının sahibi olan Sarraf’ın Kandilli’de bir köşkü bulunuyor. 12 milyon dolar değerinde ‘Challenger 300′ tipli özel jeti, 1 milyon 50 bin lira değerindeki Nazmi Ziya’nın ‘Kendi Evi’ tablosu, Büyükçekmece’de 47 adet dairesi, 1 milyon 850 bin değerindeki yazlığı, yine İstanbul’da 4 milyon liralık dairesi, Bakırköy’de üç süper lüks dairesi, Metroport Busidence Plaza’da iki ofis katı, Tuzla’da fabrikası bulunuyor.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın