SON DAKİKA

İSTANBUL BAROSU, SARAY’A GİDEN FEYZİOĞLU’NA KARŞI HAREKETE GEÇTİ

İstanbul Barosu Yönetim Kurulu, Saray’a Adli Açılış Yılı Toplantısı’na giden TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’na karşı hareketi geçti.

Bu haber 04 Eylül 2019 - 1:00 'de eklendi.
Abone ol

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, “Geldiğimiz bu nokta bizi de yeniden değerlendirmeye mecbur bırakıyor” demişti

İstanbul Barosu Yönetim Kurulu, Türkiye Barolar Birliği’nin olağanüstü genel kurula çağrılması hususunda delegeleriyle toplantı kararı aldı.

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, dün katıldığı T24 yayınında Murat Sabuncu’nun 52 baronun adli yıl açılış törenine katılmamasıyla ilgili, “Feyzioğlu’nun meşruiyet sorunu olduğunu düşünüyor musunuz” sorusuna şu yanıtı vermişti:

“Son düzenlemeden itibaren bunu tartışacak konuma geldiğimizi düşünüyorum. Bu hafta içinden itibaren bunu tartışmaya başlayacağız, özellikle Türkiye Barolar Birliği delegesi arkadaşlarımızla. Çünkü biz İstanbul Barosu olarak, 2017 yılında, o zamanki çizgisi nedeniyle Feyzioğlu’nu desteklemiştik. Ancak geldiğimiz bu nokta bizi de yeniden değerlendirmeye mecbur bırakıyor. Ortada bir sorun var.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!