SON DAKİKA

İSTANBUL BAROSU BAŞKANI DURAKOĞLU’NDAN AVUKATLARA MİTİNG ÇAĞRISI

İstanbul Baro Başkanı Durakoğlu, 30 Haziran Salı günü saat 12.30’da Çağlayan Adliyesi önünde gerçekleşecek olan mitinge bütün avukatları davet etti.

Bu haber 27 Haziran 2020 - 19:50 'de eklendi.
Abone ol

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, AKP hükümetinin avukatlık yasasına ve baroların yapısına yönelik müdahale hazırlığına karşı İstanbul’da düzenlenecek ‘Savunma Mitingi’ için baroya kayıtlı tüm avukatlara çağrıda bulundu.

Miting, 30 Haziran Salı günü saat 12.30’da Çağlayan Adliye meydanında yapılacak.

‘GELMEYE MECBURSUNUZ’

Durakoğlu sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında, “GELMEYE MECBURSUNUZ! “Savunma Mitingi” 30 Haziran 2020 Çağlayan Adliyesi karşısındaki meydan. Saat 12.30” dedi.

Başkan Durakoğlu ayrıca, “Hayatımda ilk kez talimat veriyorum: Yanında bağlı avukat çalıştıran bütün üstadlar, o saatte bağlı çalışan meslektaşlara izin versin” ifadelerini de kullandı.

“Miting neden salı günü?” şeklinde gelen soruya ise “Yasa değişikliği Çarşamba günü meclise geliyor” yanıtını verdi.

Baroya kayıtlı avukatlara da bilgilendirme mesajı yollayan Durakoğlu, şunları kaydetti:

Durakoğlu, çoklu baro kurulmasıyla ilgili kanun teklifinin, çarşamba günü TBMM’ye geleceğini söyledi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Avukatlık Kanunu ile baroların yapısında değişiklik yapılması planlanan yasa teklifiyle ilgili tartışmalar sürüyor. Teklife karşı çıkan baro başkanlarının Ankara’ya yürüyüşleri, “valilik izni olmadığı” gerekçesiyle iki gün boyunca engellenmişti. AKP’li üyelerin muhalefet partileri ile görüşmeye başladığı süreçte, İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, “inatlaşma” olduğunu belirterek, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun 27 saat sonra eylem alanına gelmesini de eleştirmişti.

“ÇARŞAMBA MECLİS’E GELİYOR”

Tartışılan yasa teklifinin bu hafta TBMM Başkanlığı’na sunulması beklenirken; bir sosyal medya kullanıcısı Durakoğlu’na “Çağlayan Adliyesi’nde yapılacak eylemin neden salı öglen saatlerinde olduğunu” sordu. Durakoğlu, bu soruya Twitter hesabından “Yasa değişikliği, çarşamba günü Meclis’e geliyor” yanıtını verdi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!