İsrail Casuslarına Köstebek Operasyonu!

Türkiye’deki kişi ve şirketler hakkında topladıkları bilgi ve belgeleri İsrail istihbaratı ile paylaşanlara yönelik “Köstebek-3 operasyonunda 8 şüpheli gözaltına alındı

İsrail Casuslarına Köstebek Operasyonu!
Yayınlama: 05.04.2024
29
A+
A-

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye’de İsrail istihbaratına bilgi topladığı belirlenen 8 şüphelinin yakalandığını belirtti.

Bakan Yerlikaya, “İsrail istihbarat servisinin Türkiye’de hedefindeki kişi ve şirketler hakkında bilgi toplayan şüphelilere düzenlenen ‘Köstebek-3’ operasyonunda 8 şüpheli yakalandı. Şüphelilerden; 2’si tutuklandı, 6’sı hakkında adli kontrol kararı verildi” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

-İsrail İstihbarat Servisi’nin hedefindeki Türkiye’de bulunan şahıslar ile şirketler hakkında bilgi derleyen ve İsrail İstihbarat unsurlarına topladığı bilgi ve belgeleri aktaran şahıslara yönelik düzenlenen “KÖSTEBEK-3” operasyonunda 8 şüpheli yakalandı.

-Şüphelilerden; 2’si tutuklandı. 6’sı hakkında adli kontrol kararı verildi. Ülkemiz sınırları içinde milli birlik ve beraberliğimize karşı yürütülmek istenen casusluk faaliyetlerine asla izin vermeyeceğiz. Takipteyiz.

-İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT Başkanlığı ve EGM İstihbarat ve TEM Başkanlığı koordinesinde; İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu şüphelilerin; İsrail İstihbarat unsurları ile görüşmeler gerçekleştirdikleri, İsrail İstihbarat Servisinin hedefindeki Türkiye’de bulunan şahıslar ile şirketler hakkında bilgi derledikleri ve İsrail İstihbarat unsurlarına topladığı bilgi ve belgeleri aktardıkları tespit edildi.

-İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımızı, MİT Mensuplarımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı