SON DAKİKA

Isparta Karanlığa Gömüldü: Belediye Başkanı “Sabır Bekliyoruz” Dedi

Isparta’da etkili kar yağışından dolayı dün sabah saatlerinden beri şehrin büyük bölümünde elektrik kesintisi yaşanıyor. İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Önder Cesur, kesintinin bazı bölgelerde 48 saattir sürdüğünü söylerken Kar yağışının yoğun yağdığı saatlerde Ankara’da olduğu iddia edilen Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen bugün yaptığı açıklamada “Vatandaşlarımızdan biraz sabır bekliyoruz.” dedi.

Bu haber 04 Şubat 2022 - 18:58 'de eklendi.
Abone ol

Isparta’da dünden beri etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle kentte elektrik kesintileri dün sabah saatlerinde başladı. elektriklerin ne zaman verileceği ise henüz netlik kazanmadı.

Cumhuriyet’e konuşan  İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Önder Cesur, ”Isparta’da bir kar yağışı var ama karın kalınlığının 30-40 santimetreyi geçmeyen bölgeler de var. Ona rağmen elektrik şirketleri, ‘Kar yağışına bağlı olarak bir kesinti yaşanıyor’ dedi. Geceden beri herkesle temastayız. Yetkililer buzlanma olduğunu ve tellerin koptuğunu söylediler” ifadelerini kullanan Cesur, sürekli insanların aradığını ve oksijen tüpüyle yaşayanlar için endişelendiklerini söyledi.

”BAKAN YURTDIŞINDA OLDUĞU İÇİN YANIT VERMEDİ”

Ciddi bir mağduriyetin olduğunu ve belediye hizmetlerinin yetersiz olduğunu aktaran Cesur, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i aradığını ancak “yurtdışında olduğu için” görüşemediğini iletti. Sokaklardaki ve köydeki durumun hala çok kötü olduğunu söyleyen Cesur, “ Isparta’nın Gelendost, Atabey Yalvaç, Eğirdir ve Senirkent gibi birçok ilçesinde yaklaşık 36-48 saattir elektrik yok. ‘Çalışmalar devam ediyor’ diyorlar ama Isparta’nın hala yüzde altmışında elektrik yok. Ulaşımda ciddi sıkıntılar var. Bir felç durumu yaşanıyor. Dünden beri yetkilileri göreve çağırıyorum Meclis’e soru önergesi verdik. Elektrik dağıtım şirketinin yetkilisi ‘Her şeyimiz var, eleman da var, elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz’ diyorlar ama telefonlara cevap vermiyorlar’.’ dedi

BELEDİYE BAŞKANI BAŞDEĞİRMEN: SABIR BEKLİYORUZ

Kar yağışının yoğun yağdığı saatlerde Ankara’da olduğu iddia edilen Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ise sonraki saatlerde yaşanan durum ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başdeğirmen, “Şehrimizde son 20 yılın en yoğun kar yağışını gördük. 1000 personelimizle sahadayız, iş makinelerimiz ve araçlarımızda çalışmalarını sürdürüyor. Ara sokaklar ve giremediğimiz yerler için vatandaşlarımızdan biraz sabır bekliyoruz, her yere gireceğiz. Karla mücadelemiz 7/24 devam edecek.” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR