Privacy Policy Page
SON DAKİKA

IŞİD’İN EN GÜÇLÜ OLDUĞU İL SAKARYA! AKP’NİN DE

Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nün son 2 yıl içinde terör örgütü IŞİD’e yönelik operasyonlarda yakalanan 250 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bunların büyük bölümü hüküm giydi

Bu haber 08 Kasım 2019 - 15:02 'de eklendi.
15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası FETÖ’nün en çok yapılandığı illerden birinin Sakarya olduğu ortaya çıkmıştı. Son 2 yıl içinde Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı operasyonlarda terör örgütü IŞID’in de Sakarya’yı bir üs haline getirdiği ortaya çıktı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonlarda yakalanan 250 kişi tutuklandı.

IŞİD LİDERLERİ

Bu 250 kişinin bir bölümünün davası sonuçlandı ve hüküm giydiler. Aralarında Türkiye’nin IŞİD sorumlusu olduğu belirtilen Ebu Hanzala kod adlı kişinin yargılaması ise Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde sürüyor. Öten yandan IŞID’in lider kadrosunda yer alan ve Sakarya polisince yakalanıp Irak’a iade edilen İsmail el İthavi’nin verdiği bilgilerle ABD, IŞİD liderini öldürtmüştü.

BİRBİRİ ARDINA

İstihbarat uzmanları IŞİD gibi eli kanlı terör örgütünün Sakarya’da bu kadar güç bulmasının arkasında, Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nde uzun yıllar FETÖ’cü müdürlerin görev almasının büyük etken olduğunu belirtiyor. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 2’si önceki İl Emniyet Müdürü  ve  çok sayıda Emniyet Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürü hakkında FETÖ’den işlem yapılmıştı. Emniyet FETÖ’den temizlenince Sakarya polisi birbiri ardına IŞİD operasyonu gerçekleştirmişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!