SON DAKİKA

ISAIAS KASIRGASI, FLORIDA KIYILARINA İLERLİYOR: PLAJLAR VE PARKLAR KAPATILDI

Isaias Kasırgası, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaleti kıyılarına doğru ilerliyor. Florida eyalet yetkilileri kasırganın yaklaşması nedeniyle plajları, parkları ve korona virüs test alanlarını kapattıklarını bildirdi.

Bu haber 01 Ağustos 2020 - 23:39 'de eklendi.
Abone ol

Euronews’te yer alan habere göre kasırgaya karşı sığınakların hazır hale getirildiğini belirten yetkililer, olası tahliye için şimdilik beklenildiğini kaydetti. Kasırgaya ve bundan sonraki doğal afetlere hazır olduklarını dile getiren Florida Valisi Ron, ”Şu anda insanların yapmasını istediğimiz en önemli şey ihtiyatlı olmak. Kişisel koruyucu ekip jeneratörler, su ve dağıtılmaya hazır yemeklerimiz mevcut.” dedi.

Kuzey Karolina eyaletinde ise Ocracoke Adası’nın tahliye edilmesi talimatı verildi. Ada geç Kasırgası sonrası büyük hasar almıştı.

Bahamalar yetkilileri ise en az 70 kişinin yaşamını yitirdiği geçen yılki Dorian Kasırgası’nda etkilenen bölgelerden Abaco Adası sakinlerini tahliye etti.

Isaias’ın saatteki hızının 130 kilometreye çıktığı belirtilirken bu rakam, ABD Ulusal Kasırga daha önce yaptığı uyarının biraz aşağısında kaldı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Kasırgadan etkilenecek bölgelerdeki eyalet yönetimleri, sel ve taşkına yönelik uyarıda bulunuyor. Isaias Kasırgası, Florida’ya ulaşmadan Bahamalar ve Porto Rico’da ağır hasara yol açtı. Ba uçarken ağaçlar devrildi ve bazı bölgelerde seller yaşandı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!