SON DAKİKA

‘İrem yasağı’ iddiası Meclis gündeminde

Ekşi Sözlük’te bir yazar, oğlunun da sınıf öğretmeni olan H.

Bu haber 16 Kasım 2017 - 15:16 'de eklendi.
Abone ol

Ekşi Sözlük’te bir yazar, oğlunun da sınıf öğretmeni olan H.P’nin, ‘sahte cennet’ anlamına geldiği gerekçesiyle İrem isminin sınıfta söylenmesini yasakladığını öne sürmüş, velilerin WhatsApp grubunda paylaşılan bir mesajı da bu iddiasına kanıt olarak göstermişti. 

‘HASTA OLUP OKULA GELMEZSENİZ BEYNİNİZ KÜÇÜLÜR’ 

Söz konusu iddiaya ilişkin Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Akatlı, şu ifadeleri kullandı: “İddialar çok vahim. Konunun derhal açıklığa kavuşturulması gerekiyor. İddialara göre bu öğretmen İrem isminden rahatsızlık duyduğu için sınıfta öğrencisinin adının söylenmesine yasak koyuyor. Sadece bununla da kalmıyor bu öğretmen. ‘Köpek olan eve melekler giremez, bebeklerin ismini babaanne koyar başkası koyarsa günaha girer, hasta olup okula gelmezseniz beyniniz küçülür’ gibi ifadeler kullanmış. Birçok velinin konudan rahatsızlık duyarak okul yönetimine şikayet ettiği bilgisi de geldi. Bazı çocukların annelerine bu öğretmenin korkutmaları nedeniyle ‘anne okula gelirken dövmeni kapat, gözükmesin’ dediği de belirtiliyor. Bu öğretmenin derslere girmesinden sonra birçok öğrencinin de notları düşmüş.”

‘SORUŞTURMA BAŞLATILDI MI?’

CHP’li vekilin Bakan Yılmaz’a yönelttiği sorular şöyle: “İstanbul Beykent Adem Çelik İlköğretim Okulunun 4. Sınıf öğretmeni H.P. hakkında yazılan iddialar doğru mudur? Doğruysa konuyla ilgili olarak idari soruşturma başlatılmış mıdır?

Konuyla ilgili olarak veliler tarafından okul yönetimine ve ilçe milli eğitim müdürlüğü ya da il milli eğitim müdürlüğüne yapılan şikayet sayısı kaçtır. Ne zamandan beri bu şikayetler devam etmektedir? Bakanlık bu konu hakkında hangi adımları atmıştır?

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

H.P. isimli öğretmenin pedagojik formasyonu bulunmakta mıdır? Varsa bu formasyonu nereden almıştır? Yoksa, öğrencilerin derslerine bu şekilde nasıl girmektedir?

Okullarda bu ve buna benzer olayların yaşanmaması için hangi denetimleri ne sıklıklarda ve ne şekillerde gerçekleştiriyorsunuz? Bu ve buna benzer olayların yaşanmaması ve çocuklarımızın korunması için ne tür önlemler alıyorsunuz?”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!