SON DAKİKA

İRAN DIŞİŞLERİ BAKANI’NDAN ŞAM ZİYARETİ

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmek üzere Şam’ı ziyaret ediyor.

Bu haber 16 Nisan 2019 - 12:58 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

İran resmi ajansı IRNA’nın haberine göre, Esad’ın daveti üzerine Şam’a resmi ziyaret düzenleyen Zarif, Şam Havalimanı’nda Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad tarafından karşılandı.

‘TÜRKİYE’Yİ DE ZİYARET EDECEĞİZ’

Havalimanında ziyaretle ilgili gazetecilere açıklama yapan Zarif, “Bölgesel ve uluslararası meselelerle ilgili koordinasyonu sağlamak ve iki ülke cumhurbaşkanlarının arasında varılan anlaşmaların icrası için Suriye’yi ziyaret ediyorum. Aynı hedeflerle Türkiye’yi de ziyaret edeceğiz” dedi. Zarif’in bir günlük Şam ziyareti çerçevesinde Esad’le de bir araya geleceği belirtildi. İran Dışişleri Bakanı’nın Suriye’deki temaslarını tamamladıktan sonra Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

ESAD’IN ZİYARETİNDEN HABERDAR EDİLMEDİĞİ İÇİN İSTİFA ETMİŞTİ

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif’in Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın Tahran ziyaretinden haberdar edilmediği gerekçesiyle istifa ettiği bildirilmişti. Sosyal medya hesabı üzerinden 25 Şubat’ta istifasını duyuran ancak bu kararı Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani tarafından reddedilen Zarif, hükümetin içinde ya da dışındaki her kurumun ayrı bir dış siyaseti olamayacağını söyleyerek ülkenin dış siyasetinde rol oynayan diğer kurumlara eleştiride bulunmuştu. Bunun üzerine Esad, Zarif’i Şam’a davet etmişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!