SON DAKİKA

İRAN DEVRİM MUHAFIZLARI KOMUTANINDAN SAVAŞ İLANI GİBİ AÇIKLAMA

Devrim Muhafızları Ordusunun Kirman Eyaleti Komutanı Gulam Ali Ebu Hamza, çok sayıda Amerikan muhrip ve savaş gemilerinin Hürmüz Boğazı’ndan geçtiğini belirterek, “Bölgedeki önemli Amerikan hedefleri uzun zamandan beri İran tarafından tespit edildi. 35 ABD hedefi ve ayrıca Tel Aviv de ulaşabileceğimiz menzilde.” açıklamasında bulundu.

Bu haber 05 Ocak 2020 - 2:50 'de eklendi.

Güney Kerman eyaletindeki muhafızların komutanı General Gholamali Abuhamzeh, Körfez’deki gemilere saldırı olasılığını dile getirdi.

İranlı komutan, ABD’yi Hürmüz Boğazı’nda hedef alacakları imasında bulunarak, “Hürmüz Boğazı Batı için hayati bir nokta ve çok sayıda Amerikan muhribi ve savaş gemisi, Hürmüz Boğazı, Umman Denizi ve Basra Körfezi’nden geçiş yapıyor.” dedi.

General Abuhamzeh, “Hürmüz Boğazı, Batı için hayati bir nokta ve çok sayıda Amerikan muhrip ve savaş gemileri oradan geçiyor. Bölgedeki önemli Amerikan hedefleri uzun zamandan beri İran tarafından tespit edildi. 35 ABD hedefi ve ayrıca Tel Aviv de ulaşabileceğimiz menzilde.” ifadelerini kullandı.

TÜRK ASKERİ KAYNAK ‘EMİN OLABİLİRİZ’ DEMİŞTİ 

Kasım Süleymani’nin ABD güçlerince öldürülmesinin ardından Yeniçağ’a özel açıklamalarda bulunan bir Türk askeri yetkili, “İran unsurlarının şu ana kadar ABD’nin Irak’taki varlığına yönelik harekât planları üzerinde çalıştığına emin olabiliriz. İran’ın Irak’ta bir ABD üssünü vurması demek, savaşın fiilî olarak başlaması demektir.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!