SON DAKİKA

IRAK TÜRKMEN CEPHESİ LİDERİ SALİHİ’DEN ABDULMEHDİ’NİN İSTİFASINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

ITC Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi, Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi’nin istifasını “Kerkük’ü pazarlığa çıkaran ve yüzlerce masumun canına kıyan Abdülmehdi, istifa etmiştir” sözleriyle değerlendirdi.

Bu haber 03 Aralık 2019 - 13:52 'de eklendi.
Abone ol

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi, Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi’nin istifası üzerine sosyal medya hesabından şunları söyledi:

“Irak Türklerini gözardı eden, Kerkük’ü pazarlığa çıkaran ve yüzlerce masumun canına kıyan Abdülmehdi, bugün itibarı ile başbakanlık görevinden istifa etmiştir. Irak yeni bir döneme geçiş yapacak. 2003’ten beri gelen hükumetler, yolsuzluğun önüne geçemedi. Abdülmehdi’nin istifası her ne kadar geç kalınmış olsa da, yine de Türkmenler olarak bunu iyi değerlendirmeli ve önümüzdeki döneme iyice hazırlanmalıyız.”

Cumartesi günü Kerkük bölgesinde bomba patlaması üzerine Erşat Salihi şu açıklamayı yaptı: “Kerkük’te gerçekleşen saldırılar ile kazanmış olduğumuz siyasi zaferlere gölge düşürmek istemektedirler. Ancak Kerkük halkı bu gerçekleşen saldırılara karşı bilinçli bir şekilde davranıp, Türkmen Cephesi’nin yanında duracaktır. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!