SON DAKİKA

Irak-İran sınırındaki depremde ölü sayısı 300'ü geçti; 3 gün yas ilan edildi

İran ve Irak'ta en az 328 kişi yaşamını yitirdi, 2 bin 800'den fazla kişi yaralandı

Bu haber 13 Kasım 2017 - 13:35 'de eklendi.
Abone ol

Irak-İran sınırında, merkez üssü Süleymaniye ve Halepçe şehirlerinin kesişme noktası olan bölgede dün akşam meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 328'e yükseldi. İran İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2 bin 800'den fazla kişinin yaralandığı bildirildi.

İran devlet televizyonu, Irak sınırındaki Kirmanşah vilayetinde 207 kişinin hayatını kaybettiğini ve 3 gün yas ilan edildiğini duyurdu. Özellikle Kirmanşah eyaletinde bulunan Kasr-ı Şirin kentindeki binalarda büyük hasar olduğu ifade edildi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkenin tüm imkânlarını depremzedelere yardım için seferber etmesi için Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri'yi görevlendirdiğini söyledi.

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney depremde yaşamını yitirenler için başsağlığı mesajı yayımlarken, tüm ordu ve hükümet kurumlarına depremden etkilenenlere yardıma koşması emri verildiğini açıkladı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Türk Kızılay'ı bincerle çadır, yatak, battaniye, taşınabilir mutfak ve ısıtma cihazlarının bölgeye ulaştırılacağını duyurdu.

Depremin yerin yaklaşık 34 kilometre derinliğinde meydana geldiği bildirildi.

loading…Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!