SON DAKİKA

IPHONE’U OLAN FETÖCÜ OLARAK SUÇLANABİLİR

Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen yazar Mehmet Barlas, Türkiye’nin ABD’nin elektronik ürünlerine boykot kararını “Türk-Amerikan ilişkileri eskisi gibi olacak mı bilmiyorum. Bu iş böyle giderse mesela IPhone’u sade FETÖ’cüler kullanacaklar” ifadesini kullandı.

Bu haber 15 Ağustos 2018 - 12:40 'de eklendi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklamada, ” ABD’nin iPhone’u varsa bizim de Venüs’ümüz var” demişti. Erdoğan’a yakınlığı ie bilinen yazar Mehmet Barlas ‘ın “Ortalık sonunda durulur ama Türk- ABD ilişkileri hep dalgalanır” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Ortalık sonunda durulur ama Türk- ABD ilişkileri hep dalgalanır”

“Yine Orhan Gencebay’ın “Batsın bu dünya”sını mırıldanmaya başladım. Kaç gündür hepimizin nedenlerini anlamaya çalıştığımız dolar krizinin arkasında Trump adındaki boyalı saçlı bir çakma kabadayının bulunmasını, daha başka nasıl değerlendirebiliriz?

YouTube’da Amerikalı televizyon talk showcusu Stephen Colbert’in “Aptal bir adam için coğrafya” programını izliyorum. Meğer Trump ülkeler arasındaki saat farklarını bilmiyormuş. Ayrıca Nepal’e de “Meme” anlamına gelen “Nipple” ve Bhutan’a da “Düğme” anlamına gelen “Button” diyormuş.

Siyasete girmeden önce kumarhane işletmiş, iflas etmiş ve iflasını vergi ödememek için değerlendirmiş bir Amerikan milyarderini aptal bir adam olarak görmek tabii ki mümkün değil. Ama gerektiği zaman kanun ve kural dinlemeyen bu maganda bir anda Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı olunca, ister istemez “Batsın bu dünya” diye başlıyor ve devam ediyorsunuz…

“Şaşıran sen mi yoksa ben miyim bilemedim
Öyle bir dert verdin ki, kendime gelemedim
Çıkmaz bir sokaktayım, yolumu bulamadım”

Trump’ın yaptığı kabadayılık sade Türk Lirası’nı vurmakla kalmadı ki… Hindistan’ın Rupisi de dolar karşısında bütün zamanların en düşük değerine indi. Bunun yanında Türk Lirası’nın dolar karşısındaki anormal değer kaybı Rusya, Brezilya, Arjantin, Güney Afrika ve Meksika para birimlerini de vurdu.

“Bu iş böyle giderse mesela IPhone ‘u sade FETÖ’cüler kullanacaklar”

Biliyoruz ki dolar karşısında Türk Lirası’nın dalgalanması bir yerde duracak. Bir yeni kur oluşacak. Ekonomi de, hayat da o yeni kura adapte olacak. Ve kaldığımız yerden kalkınma ve gelişme yolculuğumuza devam edeceğiz. Ama Türk-Amerikan ilişkileri eskisi gibi olacak mı, bilemiyorum. Çünkü Amerika’yı yönetenlerin akıllarına estiği zaman dostlarına ne tür düşmanlıklar yapacaklarını kestirmek imkansız hale gelmiş bulunuyor. Ve bu iş böyle giderse mesela IPhone ‘u sade FETÖ’cüler kullanacaklar.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!