SON DAKİKA

İnşaat Maliyeti Arttı, Millet Bahçesi 100 Milyon TL’ye Mal Olacak

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya’da yapımı devam eden Millet Bahçesi’nin artan inşaat maliyetleri nedeniyle 100 milyon liraya mal olabileceğini söyledi.

Bu haber 31 Mart 2022 - 0:10 'de eklendi.
Abone ol

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre, Konya’da Meram Bele­diyesi’nin AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tara­fından yapımına başlanan Millet Bahçesi inşaatına ilişkin açıklamalarda bu­lundu.

44.5 milyon liraya ihale edilen Millet Bahçe­si’nin artan inşaat maliyet­lerinin ardından 100 mil­yonu bulacağını kaydeden Kavuş, “44.5 milyon lira rakam ortada. Ama şu an o paraya o yerin kapısından girip üç adım atamazsı­nız. İnşaat maliyetleri çok yükseldi. Muhtemelen o rakamlar ihale ve iş bitti­ğinde 100 milyona ulaşmış olacak. Ama biz rakamları revize etmek, ihale yapıldı­ğı haliyle yine orada koru­yoruz” dedi.

İKİNCİSİ YAPILIYOR

Eski Atatürk Stadyu­mu’nun yerine, inşası devam eden Konya Millet Bahçesi için Başkan Kavuş şu bilgileri verdi: “Kon­ya’mızın ilk millet bahçesi Dutlukır bölgesindeki Meram Millet Bahçesi. Çok da güzel hizmet veri­yor.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Şimdi Konya’nın ve Meram’ın ikinci millet bahçesi eski stadyumun olduğu yere inşa ediliyor. Önümüzdeki yaz aylarının başında da açılmış olacak. 108 bin metrekarelik bir alanda göletleri, spor alan­ları, tarihten örnek alarak yapılmış kafeterya, millet kıraathanesi gibi alanların da olduğu içerisinde Sela­haddin Camii’nin inşasının da devam ettiği bir bölge.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!