SON DAKİKA

İNGİLİZ ORDUSU, ROBOT ASKERLERLE DÜZENLENEN DÜNYANIN EN BÜYÜK TATBİKATINA BAŞLADI

Britanya ordusunun, robot askerlerle düzenlenmiş dünyanın en büyük tatbikatına başladığı öğrenildi.

Bu haber 13 Kasım 2018 - 2:27 'de eklendi.

Daily Mail gazetesinin haberine göre, Britanya ordusu, “Autonomous Warrior” (Otonom Savaşçı) adı verilen, robot askerleri savunma sistemine entegre etme projesine başladı. Tatbikat, şimdiye dek robot askerlerle düzenlenen dünyanın en büyük tatbikatı olma niteliğini taşıyor.

200 askerin dahil olduğu projede 70 parçadan oluşan robot gücü, savaş simülasyonlarında kullanılıyor.

Bir ay boyunca sürecek olan tatbikatta, özellikle istihbarat edinmeye yarayan insansız hava araçları ve insansız vasıtalar üzerine yoğunlaşıldığı bildirildi.

Tatbikatta aynı zamanda uzun mesafeli atışlar, birliklerin hareket kabiliyetleri ve orduya destek taktikleri konularında da çalışmalar yapılmakta.

Tatbikata katılan bu robot güçleri, en zor ve en zahmetli savaş şartlarına, yer şekillerine göre simüle edilmiş çatışmalarda test ediliyor.

İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson, tatbikat hakkında şu açıklamada bulundu: “Askerlerimiz artık çok kapsamlı bir robot desteğini deneyimleme şansına sahip. Yapılmakta olan tatbikat, bu türden tatbikatların tarihteki en büyük örneği. Bu ekipmanlar sayesinde silahlı kuvvetlerimiz kendini yenileme imkanına sahip olacak, aynı zamanda içerisinde bulunduğumuz bu istikrarsız çağda güvende olmalarını sağlayacak.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!