İngiliz İstihbaratı MI6’nın Skandal Türkiye Raporu Deşifre Edildi

İngiltere Gizli Servisi’nin (MI6) 186 sayfalık Faaliyet ve Strateji Raporunda 2023 yılı Türkiye Planı deşifre oldu.

İngiliz İstihbaratı MI6’nın Skandal Türkiye Raporu Deşifre Edildi
Yayınlama: 18.05.2022
Düzenleme: 18.05.2022 17:31
950
A+
A-

Gazeteci/Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci Türkiye’nin toprak bütünlüğünün parçalanmasında adım adım izlenen bölünme planlarını açıkladı.  

Emrah İriç Youtube kanalına konuk olan Kahveci söz edilen raporda Türkiye ekonomik olarak iflâs etmiş olacağı ve iflas ettikten sonra, bölünmeye yönelik atılacak adımlar anlatılıyor. Yabancı sermayeye geçmiş bankaların Arap sermayesine devri tamamlanarak borç nüshaları ile menkullere el konulacağı ve İMF gibi benzeri kurum ve kuruluşlardan Türkiye’ye nakdi yardımın kesileceği 4. Etnik ve dini gruplar ayaklandırılarak kaos neticesinde Güneydoğu ve Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz ilk etapta özerkliğe sonrasında ise Anadolu’dan ayrılmaya teşvik edileceği anlatılıyor.. 

Kahveci’nin açıklamasına göre Altı parçalı federatif bölge plânlaması hayata geçirilmek üzere merkezi ve otonom bölgeler pay edilmesi planların arasında. Hüseyin Hakkı Kavurmacı’nın hükümetin takındığı tavrın yanlış olduğunu ifade etti. 

Kuşkusuz planlarının bu olduğu biliniyor.

Söz konusu olan raporu da geçen önemli maddeleri şunlar; 

1- Türk askeri zayıflatılmış olarak silah ve tertibat ile sınırlandırılacak. 

2-Yunanistan’ın kıta sahanlığı hakkı muhafaza edilmek üzere, adalar ve boğazların yönetimi Yunanistan’a bırakılacak.  

3-Ege Bölgesi’nde arazi ve köyler kamulaştırılıp, yabancı ortak paydaşlara devredilecek.  

4- Akdeniz’de Türk varlığı sona erdirilecek, gerekirse dinci radikal unsurlar ve Suriyelilere pay sözü verilerek kışkırtma ve kaos çıkarılacak. 

Hüseyin Hakkı Kahveci, “buna göre Mayıs’tan sonra halifelik adı ile çıkılarak çatışma ortamı çıkarılabilir. Anıtkabirden ben bunun çıkacağını düşünüyorum. Herkes çok dikkatli olmalı” dedi. 

Atatürk ~ Atabey19 Türk Ocakları Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin önemli açıklamalarını alttaki videodan izleyebilirsiniz.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı