SON DAKİKA

İngiliz Gazetesinden Bomba İddia: ‘Putin, Nükleer Silah Kullanırsa Generaller Darbe Yapacak’

Kısmi seferberlik ilan ederek yeni askerleri ordusuna katan Rusya lideri Putin, geçtiğimiz günlerde nükleer silah kullanabileceğini söyledi. İngiliz gazetesi Daily Mirror, bomba bir iddiada bulundu.

Bu haber 06 Ekim 2022 - 19:26 'de eklendi.
Abone ol

Rusya, Ukrayna savaşının 8. ayında işgal ettiği dört bölge olan Japorijya, Herson, Donetsk ve Luhansk’ta yasa dışı referandumlar ile ilhak ettiğini açıkladı. Rusya Devlet Başkanı Putin ilhak konuşmasında, geçtiğimiz günlerde Rusya’nın kendisini savunmak için nükleer silah kullanmaya hazır olduğunu söyledi. Putin’in bu söyleminin Rus ordusunu rahatsız ettiği söylentilerinin ardından, İngiliz basını dikkat çeken bir haber kaleme aldı.

“KREMLİN’E DARBE OLABİLİR”

Putin’in Ukrayna’da zaferi güvence altına almak için nükleer bir saldırı başlatmaya kalkışması durumunda isyanla veya ölümle karşı karşıya kalacağı iddia ediliyor. Daily Mirror’a konuşan bir kaynak, ciddi sağlık sorunlarıyla mücadele ettiği iddia edilen, bu hafta 70 yaşına giren Putin için, ”Yıkıcı silahları kullanırsa Kremlin’e darbe olabilir” söyleminde bulundu.

”TÜM ARAÇLARI KULLANIRIZ”

Putin önceki günlerde yaptığı açıklama da, “Toprak bütünlüğü tehdit edilirse Rusya mevcut tüm araçları kullanır, bu bir blöf değil” ifadelerini kullandı. Rus devlet başkanının bu söylemi, Putin’in savaşı kaybetmesi halinde nükleer silah kullanabileceği yorumlarını daha da güçlendirdi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR