SON DAKİKA

İNGİLİZ BİLİM İNSANINDAN KORKUTAN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

Çin’de yeni coronavirüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 812’ye ulaştığı bildirildi. İngiliz bilim insanlarından Profesör John Edmunds, coronavirüsün sebep olduğu can kayıplarında gerçek rakamın 10 kat daha fazla olabileceğini belirtti.

Bu haber 09 Şubat 2020 - 18:37 'de eklendi.
Çin’de ortaya çıkan ve hızla yayılan Yeni Tip Koronavirüs dünyayı tedirgin etmeye devam ediyor. Önde gelen İngiliz bilim insanlarından Londra Hijyen ve Tropikal Tıp Okulu’ndan Profesör John Edmunds, gerçek rakamın açıklanmasının çok zor olduğunu söyledi. Henüz tespit edilemeyen vakalarla birlikte gerçek rakamın 10 kat daha fazla olabileceğini ifade etti.Edmunds, İngiltere’de test işlemini gerçekleştiren 12 merkezin her birinde günde sadece 100 kişiye test yapılabildiğini, bu testlerin de yüzde 100 doğruluk payının olmadığını vurguladı.

“VİRÜSTEN ETKİLENENLERİN SAYISI 37 BİN 198”

Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, ülke genelinde etkisini giderek artıran ve yeni ismi “yeni coronavirüs zatürresi” (NCP) olarak duyurulan salgın nedeniyle yaşanan can kaybı 812’ye ulaşırken, virüsten etkilenenlerin sayısı 6 bin 188’inin durumu ciddi olmak üzere 37 bin 198’e çıktı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!