SON DAKİKA

İMRALI’YA KADAR SIZMIŞLAR

Bu haber 28 Temmuz 2017 - 8:54 'de eklendi.

Cemaat soruşturması kapsamında ifade veren bir gizli tanık, Öcalan’ın İmralı’daki doktorunun Cemaat imamı olduğunu iddia etti.

Ankara Başsavcılığı’nca Cemaat’in emniyetteki yapılanmasına yönelik soruşturmada ifadesi alınan ‘Kartal’ kod adlı gizli tanık ilginç bir iddiada bulundu.

Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre, polis memuru olduğunu ve bir dönem kendisinin de Cemaat imamı olduğunu söyleyen gizli tanık, 2009 yılında Ankara Emniyeti’nin sivil imamlarından birinin kendisini aradığını ve “Doktor Selçuk abi pasaport almak için gelecek, yardımcı ol” dediğini belirterek şöyle konuştu:

“Doktor Selçuk emniyete geldi, evrakları memur arkadaşa verdi. Daha sonra bayan memur arkadaş ‘S. N. bey, S.N. bey’ diye bağırmaya başladı. Ancak ben gelen kişinin adını Selçuk biliyordum. Daha sonra bayan memur arkadaş, ‘abi senin getirdiğin adamın evrakı için sesleniyorum, cevap vermiyorsun’ dedi. Böylece bu kişinin gerçek adını öğrendim.”

Gizli tanık Kartal şöyle devam etti:

“Bu şahıs hakkında araştırma yapınca bu kişinin Gaziantep’te zengin bir ailenin çocuğu olduğunu, Ankara’daki bir sağlık ocağında gerçekten doktorluk yaptığını ve daha sonra da Adalet Bakanlığı bünyesinde Abdullah Öcalan’ın doktoru olarak İmralı’da görevlendirildiğini öğrendim.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!