SON DAKİKA

İMAMOĞLU, ANITKABİR ÖZEL DEFTERİNİ İMZALADI

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışını kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu, Anıtkabir’i ziyaret etti. İmamoğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ni ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’ sıfatıyla imzaladı.

Bu haber 02 Nisan 2019 - 19:16 'de eklendi.

YSK ve AA verilerine göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan Ekrem İmamoğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi’nin ardından Anıtkabir’i ziyaret etti.

İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ve üç çocuğuyla Aslanlı Yol’dan yürüyerek, Atatürk’ün mozolesine geldi. İmamoğlu’nun, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu.

‘İSTANBUL’A MİLLİ UNSURLARDAN TAVİZ VERMEDEN HİZMET EDECEĞİM’

​İmamoğlu, ailesi ve beraberindeki parti heyeti, Misakı Milli Kulesi’ne geçti. Burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan İmamoğlu, şunları yazdı:

“Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, bugün manevi huzurunuzda 1919 yılında başlattığınız Kuvayımilliye ruhunun 100’üncü yılının içerisinde aynı ruhla 21. yüzyılda fikri hür, vicdanı hür nesiller olarak akıl ve bilimle cennet vatanımızın en güzel şehri İstanbul’a tüm tarihi birikimi, maneviyatını koruyarak, milli unsurlarından asla taviz vermeden hizmet edeceğime söz veriyorum. Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir.”

Anıtkabir ziyaretininin ardından CHP Genel Merkezi’ne geçen İmamoğlu’nun Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelmesi bekleniyor.

İmamoğlu’nun, daha sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş ile de ayrı ayrı görüşmesi öngörülüyor.

  • Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Anadolu Ajansı (AA) verilerine göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanan Ekrem İmamoğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti.
  • Anıtkabir'i ziyaret eden İmamoğlu'nu çok sayıda gazeteci ve yüzlerce vatandaş karşıladı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!