SON DAKİKA

İlahiyatçı Şenocak, görevine iade edildi

Yaklaşık 3 ay önce Samsun Aşıkkutlu Eğitim Merkezi’ndeki görevinden açığa alınan Şenocak, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tekrar görevine iade edildi.

Bu haber 27 Ocak 2018 - 14:00 'de eklendi. 90Son Güncelleme27 Ocak 2018 - 17:51

Yaklaşık 3 ay önce Samsun Aşıkkutlu Eğitim Merkezi’ndeki görevinden açığa alınan Şenocak, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tekrar görevine iade edildi.

İlmi ve Fikri Araştırmaları Merkezi (İFAM) Kurucusu İlahiyatçı Dr. İhsan Şenocak geçirdiği bir soruşturma sebebiyle Diyanet İşleri Başkanlığı açığa alınmıştı. Soruşturmanın nedeni ise açıklanmamıştı.

Şenocak kadınların pantolon giymesinin de zararlı olduğunu ve cehennemde cezalandırılacağını belirterek “Yani kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin?” demişti. Şenocak, “Kot pantolonuyla erkeklerin bakışı arasında kızın yürüyor, delikanlılar arkasına takılmışlar, arkasından gidiyorlar. Yavrunu cehenneme attın cehenneme” demişti.

Diyanet, görevden uzaklaştırdığı İhsan Şenocak’a işini iade etmiş.
Ne demişti Şenocak: “Kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa…” pic.twitter.com/UStK41xST7

— feminist gündem (@feministgundem) 26 Ocak 2018Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın