SON DAKİKA

İKİNCİ KEZ GRUP DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ

CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz, kesin ihraç talebiyle ikinci kez Grup Disiplin Kuruluna sevk edildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi hakkında ‘Ne yaparsan yap, istifa etmiyorum. Tarih seni yargılayacak’ diyen Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz hakkında ‘Kendisi disipline verildi, yorum yapmam etik olmaz’ ifadelerini kullanmıştı.

Bu haber 12 Kasım 2018 - 14:40 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

CHP TBMM Grup Yönetim Kurulu bugün yaptığı toplantıda; Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz ’ın “Partide aldıkları görev ve sorumlulukla ve üyelikle bağdaşmayan tutum ve davranışlarda bulunmak” ile “Partinin temel ilkelerine aykırı siyasal çalışmalara ve eylemlere katkıda bulunmak” fiileri nedeniyle “Gruptan kesin çıkarma cezası” ile tedbirli olarak cezalandırılması önerisiyle Grup Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine karar verdi. Karar oy birliğiyle alındı.

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Didem Arslan Yılmaz’ın moderatörlüğündeki Türkiye’nin Nabzı programına katılan Yılmaz, programda, “Ezan Türkçe okusun ben anlayım. Kur’an okunsun. Benim dilim her tarafta konuşulsun” demiş, sözlerin ardından Yılmaz disipline sevk edilmişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!