SON DAKİKA

İBRAHİM KARAGÜL İLE ABDURRAHMAN DİLİPAK BİRBİRİNE GİRDİ

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül, AKP’ye yakınlığıyla bilinen Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak’ı hedef aldı. Karagül, “Abdurrahman Dilipak’ın olduğu hiçbir tartışmadan bu ülkeye hayır gelmeyecektir!” dedi.

Bu haber 04 Ağustos 2020 - 0:36 'de eklendi.
Abone ol

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, geçen günkü yazısında İstanbul Sözleşmesi’ni savunan kadınlara “fahişe” demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın da bulunduğu KADEM’i suçlayan Dilipak yazısının devamında, “Bu felaketin sorumluları arasında en önemli isim olarak karşımıza hep Fatma Şahin çıkıyor. Şahin hâlâ bu yönde genelgeler yayınlıyor. Toplumdaki öfke konusunda sanırım bilgi sahibi değil. KADEM bir, Fatma Şahin iki. KADEM aile ile yakın ilişkisi sebebi ile daha öncelikli olarak akla geliyor” demişti.

Abdurrahman Dilipak’ın AKP’li kadınlara yönelik ağır ifadeleri üzerine AKP’den ceza talep edilmişti.

“DİLİPAK’IN OLDUĞU HİÇBİR TARTIŞMADAN BU ÜLKEYE HAYIR GELMEYECEKTİR”

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül ise, sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

İstanbul Sözleşmesi ile ilgili süren tartışmalara değinen Karagül, Dilipak için çok ağır ifadeler kullandı.

“İstanbul Sözleşmesi ile ilgili tartışma, tam bir kör dövüşüne, hesaplaşmaya, intikam almaya, seviyesizleşmeye dönüştü. Muhafazakar, İslami çevrenin tartışma biçiminin buralara savrulması utanç verici. Fahişe diyenler, işi Cumhurbaşkanı’nı tehdit etmeye kadar vardıranlar…” diyen Karagül, “İstanbul Sözleşmesi tartışmaları ile ‘Muhafazakar Muhalefet’e zemin hazırlanıyor” iddiasında bulundu.

İstanbul Sözleşmesi’nin umrunda olmadığını belirten Karagül, Dilipak için ise, şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul Sözleşmesi umurumda bile değil. Coğrafyada yer yerinden oynuyor. Haritalar değişiyor. Bunları kim yapıyor? Erdoğan! Bunlara konuşması gerekenler kör dövüşüyle meşgul. Kimse kızmasın, Abdurrahman Dilipak’ın olduğu hiçbir tartışmadan bu ülkeye hayır gelmeyecektir!”

PAYLAŞIMI SİLDİ

Abdurrahman Dilipak, söz konusu paylaşımı kendi hesabından paylaştıktan sonra Karagül’ün paylaşımını silmesi de dikkat çekti.

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!