SON DAKİKA

İBB’nin Kredi Almasına Karşı Çıkmıştı: Kendi belediyesi 12 Milyon Lira Borçlanacak

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, 12 milyon liralık borçlanma yetkisi istedi. Esenler Belediye Meclisi talebi kabul etti.

Bu haber 06 Mart 2021 - 0:45 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) borçlanma taleplerine karşı olan AKP’li Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, kendi ilçe meclisinden borçlanma yetkisi aldı. Esenler Belediye Başkanı Göksu, belediyenin mali finansmanı için 12 milyon TL’lik borçlanmaya gidecek.

Esenler Belediye Meclisi mart ayı toplantısında, belediye yönetiminin istediği borçlanmayla ilgili teklifi görüştü. 12 milyon TL’lik borçlanma yetkisi muhalefet partili meclis üyeleri tarafından eleştirildi. Muhalefet partili meclis üyeleri,“Muhalefette olmak, yönetimi engellemek manasına gelmediğini düşünerek teklife evet diyoruz” dedi.

KAMU VEYA ÖZEL BANKALARDAN BORÇ ALINACAK

Borçlanma teklifi ile ilgili olarak hazırlanan ve Esenler Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edilen Komisyon Raporu’nda şöyle denildi:

“Belediyemizin mali finansmanının yönetiminde kullanılmak üzere 12 milyon TL tutarında kredi kullanabilmemiz için, Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya yetki verilmesi hususu müşterek komisyonumuzca uygun görülmüştür.”

“KAHRAMANLIK EDASIYLA BORÇ İSTENİYOR”

Aynı zamanda İBB Meclisi’nde AKP Grup Başkanvekili olarak da görev yapan, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, 11 Mayıs 2020 tarihinde İBB’nin borçlanma talebiyle ilgili olarak, özetle şunları söylemişti:

Atatürk'ün Katilleri

“Kahramanlık edasıyla borç istendiği nerede görüldü ya? Kahramanlık edasıyla borç isteniyor ve bunu da tarihi bir olay olarak sunuyorlar. CHP Grubu ve İBB Başkanı bir oldu-bitti ile mahalle baskısıyla İstanbul’un geleceğini karartacak kararlar almamıza teşvik ediyorlar. Finansal dille değil, halk diliyle konuşayım. Dükkan içindeki sermaye eğer borçlarla karşılanıyorsa o dükkan bir gün iflas eder.”

KAYNAK: ODATV

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!