SON DAKİKA

İBB’DE İSTİFALAR SÜRÜYOR

Son 4 yıldır İstanbul Metro A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüten Kasım Kutlu, yaptığı yazılı bir açıklamayla görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Bu haber 01 Temmuz 2019 - 18:28 'de eklendi.

Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkanı olmasının ardından AKP dönemi kadrolarından bürokrat olan yöneticilerin istifaları sürüyor. Son olarak İBB iştiraklerinden Metro A.Ş. Genel Müdürü Kasım Kutlu, görevinden ayrıldığını açıkladı.

Kutlu veda mektubunda şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’a ve diğer belediye başkanlarına saygılarımı sunuyorum. Demokrasinin gelişimine olgunluğuna katkıda bulunmak için Başkanlık Sisteminin ruhuna uygun bir profesyonellikle görevimden ayrılıyorum.”

SEÇİM SÜRECİNDE İMAMOĞLU ALEYHİNDE ÇALIŞMIŞTI

Kasım Kutlu, Yüksek Seçim Kurulu kararıyla iptal edilen 31 Mart seçimlerinin ardından metro çalışanlarına yönelik bir mesaj atmış ve “Paralel yapının son hücrelerinin seçim operasyonu ile İstanbul halkının sandıkta verdiği kararı cebren ve hile ile değiştirmeye, İstanbul halkının demokrasi kararını manipüle etmeye çalışanlara karşı hep birlikte dimdik duracağız. Sandıkta kazandığımızı masada kaybetmeyeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

İLK İSTİFA DEĞİL

Geçtiğimiz günlerde de İSPARK Marina Bakım ve Onarım Şefi olan Hüseyin Hacıoğlu, görevinden istifa ederek ayrılmıştı. Hacıoğlu, seçim kampanyası sürecinde
“Ekrem İmamoğlu’nu belediye başkanı kabul etmiyorum” açıklamasıyla gündeme gelmişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!