SON DAKİKA

HUSİLERDEN SUUDİ ARABİSTAN’A SALDIRI TEHDİDİ

Husilerin lideri, “Suudi Arabistan’ düşmanlığı bırakırsa saldırıları durdururuz, devam ettirirse saldırılarımızı artırırız” dedi.

Bu haber 21 Eylül 2019 - 23:27 'de eklendi. 17

Yemen’deki Ensarullah hareketinin lideri Abdulmelik El Husi, Suudi Arabistan’ın Yemen’deki saldırılarını sürdürmesi halinde Riyad’ı hedef alacaklarını söyledi.

El Husi, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin saldırılarını durdurmaması halinde, saldırılarını daha da yoğunlaştıracaklarını ifade etti.

El Husi, ”Düşmanca tavır devam ederse, kırmızı çizgi tanımadan daha acı verici ve daha ölümcül saldırılar başlatacağız” açıklamasında bulundu.

Husiler, saldırıların durdurulduğunu açıklamıştı.

Husilerin Yüksek Siyasi Konsey Başkanı Mehdi el-Meşat, dün akşam yaptığı açıklamada, “Suudi Arabistan topraklarını silahlı insansız hava araçları (SİHA) ve balistik füzelerle hedef almayı durdurduğumuzu ilan ediyoruz ve (Suudi Arabistan’dan da) aynı karşılığın verilmesini bekliyoruz” demişti.

Riyad’a yapılan saldırıları durdurma girişimlerine Suudi Arabistan’ın olumlu yanıt vermemesi durumunda kendilerinin saldırılara karşılık verme haklarını saklı tuttuklarını ifade eden Meşat, savaşın devam etmesinin hiç bir kimseye çıkar sağlamayacağını ve istenmeyen tehlikeli gelişmelere neden olabileceğini ifade etmişti.

Suudi Bakan: Saldırıların sorumlusu İran

Suudi Arabistan Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Adil el-Cubeyr ise, saldırılardan Tahran’ın sorumlu tuttuklarını söyledi.

Cubeyr, Aramco saldırısıyla ilgili soruşturma tamamlandığında İran’ın sorumlu olduğu ortaya çıkarsa ülkesinin gerekli adımları atacağını vurguladı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın