SON DAKİKA

Hürriyet’ten ‘yılbaşı tasarrufu’: Ali Ece’nin yazılarına son verildi

Hürriyet gazetesinin spor yazarlarından Ali Ece’nin köşesi kapatıldı.

Bu haber 21 Aralık 2017 - 8:02 'de eklendi.

Hürriyet gazetesinin spor yazarlarından Ali Ece’nin köşesi kapatıldı. Ece, Hürriyet, köşesinin kapatılmasının Hürriyet tarafından kendisine telefonla bildirildiğini, sebebin ise ‘yılbaşı tasarrufu’ olduğunu aktardı.

‘ÖZKÖK BİLE İNANMAZ’

Ece, sosyal medya hesabı Twitter’dan şu mesajı paylaştı:

 “Yılbaşı tasarrufu nedeniyle yazılarına son vermek zorundayız” dediler. Lakin bu kadar az maaştan tasarruf gerekçesine Ertuğrul Özkök bile inanmaz!” 

Hürriyet’ten arayıp “Yılbaşı tasarrufu nedeniyle yazılarına son vermek zorundayız” dediler. Lakin bu kadar az maaştan tasarruf gerekçesine Ertuğrul Özkök bile inanmaz!

— Ali Ece (@aliececom) 20 Aralık 2017

Ece’nin Hürriyet’ten ayrıldığını belirttiği mesajında gazetenin bir diğer köşe yazarı Ertuğrul Özkök’e göndermede bulunması, Ece’nin ayrılığına Özkök’e yönelik eleştirisinin neden olduğu iddialarını gündeme getirdi. 

Ece, gazetenin yazarlarından Ertuğrul Özkök’ün ‘’Basın tribününde kaç Boğaziçi’li, kaç ODTÜ’lü var?’’ yönelik ifadelerine yine Hürriyet’teki köşesinden cevap vermiş, “Kızdığınız muhabirlerin çoğu, L’Equipe, Guardian vs için çalışıp en az Sorbonne veya Oxford mezunları kadar kaliteli iş çıkarabilecek kapasitedeler. Önce ülkemizi ‘Tek derdimiz reyting’ popüler kültür sultasından kurtarıp kaliteli işlere değer vermemiz gerekiyor” ifadelerini kullanmıştı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!