Hulusi Akar’ın Özel Kalem Müdürü Aday Adayı Olmak İçin Üniformasını Çıkarttı

Milli Savunma Bakanı Özel Kalem Müdürü Tuğgeneral Remzi Albasan, 40 senelik üniformasına veda ederek Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekliye ayrıldı. Albasan’ın 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde AKP’den milletvekili aday adayı olmak için başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Hulusi Akar’ın Özel Kalem Müdürü Aday Adayı Olmak İçin Üniformasını Çıkarttı
Yayınlama: 16.03.2023
Düzenleme: 16.03.2023 13:44
44
A+
A-

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28.Dönem Milletvekili Genel Seçimi 14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek. Yüksek Seçim Kurulu, milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin başlayan istifasına ilişkin sürecin 16 Mart Perşembe saat 17.00’de sona ereceğini açıkladı.

Bu çerçevede Milli Savunma Bakanlığı’nda önemli bir ayrılık yaşandı. Bakan Akar’ın Özel Kalem Müdürü görevini yürüten Tuğgeneral Albasan görevini bıraktı. 40 seneyi aşkın süredir devam ettiği mesleğine üniformasını çıkararak son veren Albasan, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde AKP’den milletvekili aday adayı olmak için başvuruda bulundu.

FETÖ’nün hain darbe girişiminin ardından zorlu bir süreçte başladığı özel kalem müdürlüğü görevine 7 senedir devam eden Tuğgeneral Albasan, astsubay olarak TSK’da başlayan meslek hayatına 1993’te subay olarak devam etti. Albasan, 2018 yılının Yüksek Askeri Şura kararları çerçevesinde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından generalliğe terfi ettirildi.

TSK’da birçok önemli görev üstlenen Tuğgeneral Albasan, Türklerin güçlü askeri yönüne mercek tutan “Ortadoğu’da Türk Askeri Misyonu” isimli kitabıyla da gündeme gelmişti. Albasan kitabında Orta Doğu’nun tarihî süreci içerisinde Mehmetçiğin teröristlere karşı mücadelesini ve Türk askerinin bölgedeki misyonunu gözler önüne sermişti.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı