SON DAKİKA

Hükümetin öldü dediği Bahoz Erdal bakın nerede çıktı

Bu haber 15 Ağustos 2017 - 20:40 'de eklendi.
Abone ol

Türk medyasının defalarca öldürdüğü Bahoz Erdal bakın nerede çıktı. Son olarak AKP hükümeti, PKK’nın Suriye sorumlusu Bahoz Erdal’ın öldürüldüğünü açıklamıştı.

AKP’nin haber ajansı AA, Eylül 2016’da duyurduğu haberde, “Terör örgütü PKK’nın üst düzey sorumlularından “Bahoz Erdal” kod adlı Fehman Hüseyin, Suriye’de öldürüldü.” denilmişti.

Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin, Halk Savunma Merkezinde 15 Ağustos ‘un 33. Yılı Kutlamaları’nda:

 

Anadolu Ajansı’nın 09.07.2016 tarihli haberi şöyleydi:

Suriye‘de rejime karşı savaşan Tel Hamis Tugayları Sözcüsü Halid el Hasekavi, terör örgütü PKK‘nın üst düzey sorumlularından Fehman Hüseyin‘in aracının havaya uçurularak öldürüldüğünü açıkladı.

AA muhabirine konuşan Hasekavi, terör örgütü PKK’nın üst düzey sorumlularından “Bahoz Erdal” kod adlı Fehman Hüseyin’in dün akşam 20.30’da Himo beldesinden Kamışlı’ya giderken hedef alındığını söyledi.

Fehman Hüseyin ile aralarında korumalarının da olduğu araçtaki en az 8 kişinin öldüğünü belirten Hasekavi, Suriye ve Türkiye halkına “müjde” olarak nitelendirdiği bu operasyonun uzun süren takip sonrası gerçekleştiğini ifade etti.

Hasekavi, PKK terör örgütünün Suriye topraklarında işgalci olduğunu bildirerek, “Beşşar Esed rejiminin en büyük destekçilerinden biri olan PKK’nın bu üst düzey yöneticisine dönük gerçekleşen operasyonu Suriye şehitlerine, gazilerine ve Suriye zindanlarında işkence gören şerefli Suriye halkına armağan ediyoruz.” dedi.

TR724’deki haberde, devletin bir yıl önce PKK’ya yönelik hava operasyonunda öldü diye ilan ettiği terör örgütünün iki numaralı ismi Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin, örgütün 15  Ağustos etkinliklerinde ortaya çıktı, denildi.

Devletin haber ajansı AA ile Başbakan Binali Yıldırım hükümet yanlısı medyaya yaptığı açıklamalarda ‘Bahoz’un öldüğünde tereddüt yok’ açıklamaları yapmıştı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

ANF’nin servis ettiği ‘Halk Savunma Merkezinde 15 Ağustos ‘un 33. Yılı Kutlamaları’ başlıklı haber ve görüntülerinde PKK  komutanlarının katıldığı Kuzey Irak’ta olduğu tahmin edilen görüntüler yer alıyor.

Fehman Hüseyin, Murat Karayılan’ın hemen yanı başında PKK’lıları denetlerken görülüyor. Törenlerde bu iki isimle birlikte Zozan Çewlîg, Gülistan Gülhat ile PKK Yürütme Komitesi Üyesi Bozan Tekin yer aldı. Karayılan’ın tören konuşmasında, “Öcalan’ın güvenliği, Türkiyeli tüm liderlerin güvenliğidir” dediği duyuruldu.

ÖNCE AA SONRA SABAH AÇIKLAMIŞTI

Geçen sene PKK’ya yönelik operasyonlar kapsamında devletin haber ajansı AA tarafından servis edilen haberlerde Bahoz Erdal’ın öldüğü duyurulmuştu.

Konuyla ilgili AA infografik bile yayınlamıştı.

BAŞBAKAN DOĞRULADI YARDIMCISI HAVAYA UÇURULDU DEDİ

TBMM’de gazetecilerin sorularını cevaplayan Başbakan Binali Yıldırım, haberleri doğrulamış açıklama yapmak için biraz daha bekleyeceklerini söylemişti. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ise,”PKK’nın en önemli aktörlerinden biri olan ‘Bahoz Erdal’  lakaplı Fehman Hüseyin’in aracının havaya uçurularak öldürüldüğü haberini aldık.  Biz bir yandan terör ile mücadele ederken bir yandan da ülkemizin huzurunu,  refahını düşünüyoruz.”ifadesini kullanmıştı.

Sabah gazetesi ise aynı gün bir hükümet yetkilisinin açıkmalarına şöyle yer vermişti:

“Bahoz Erdal lakaplı PKK’lı Fehman Hüseyin’in Suriye’de öldürüldüğü kesinleşti. Hükümet yetkilisi, PKK’nın önemli isimlerinden Bahoz Erdal lakaplı Fehman Hüseyin’in ölümüyle ilgili olarak ‘Ölüm haberi doğrudur, istihbarat ölümü doğruladı’ açıklaması yaptı.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!