SON DAKİKA

HUKUK ÖĞRENCİSİ SINAVDA ‘HERO’ TİŞÖRTÜ GİYDİ

Bu haber 22 Temmuz 2017 - 22:38 'de eklendi.

İkinci hero vakası Ankara’da yaşandı. Hukuk Fakültesi öğrencisi olduğu öğrenilen şahıs üzerinde hero yazan tişörtü ile sınava katıldı.

Denetmen ise durumu polise haber vererek sınavı durdurdu. Polisin ‘Tişörtü neden giydin’ sorusunu yanıtlayan şahıs ise cevabı ile pes dedirtti. İngilizce ‘kahraman’ anlamına gelen hero tişörtünü hapishane yaşamını merak ettiği için giydiğini söyleyen şahıs gözaltına alındı.

SINAV DENETMENİ FARK ETTİ

Daha önce Erzurum’da bir gencin giydiği hero yazılı tişört terörizmi simgelediği ve şüphe uyandırdığı için yasaklanmıştı. Olayın ardından kısa bir süre geçtikten sonra bu kez Ankara’da bir hukuk öğrencisi hero tişörtü giyerek sınava katıldı. Sınav salon sorumlusunun fark ettiği detay hemen okul güvenliğine bildirildi. Güvenlik okula giriş ve çıkışları yasaklayarak polise haber verinde olay adli bir boyut kazandı. Genç adamı sorgulayan polis ekipleri tişörtü neden giydiğini sordu.

‘HAPİS YAŞAMINI MERAK ETTİM’

Polisleri şaşkına çeviren yanıt ise hukuk öğrencisinin kendi kendine eğlenmek için böyle bir eylemde bulunduğu izlenimi oluşturdu. Hapishane ortamını merak ettiği için hero yazılı tişört giydiğini söyleyen genç adam polis tarafından gözaltına alındı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!