SON DAKİKA

HOLLANDA’DA 3 KİŞİYİ ÖLDÜREN ZANLI YAKALANDI

Hollanda’nın Utrecht Kenti’nde bu sabah bir tramvay istasyonunda kalabalığa ateş açıp üç kişiyi öldüren ve 9 kişiyi de yaralayan Gökmen Tanış’ın yakalandığı açıklandı.

Bu haber 18 Mart 2019 - 20:56 'de eklendi.

Hollanda basınında yer alan haberlere göre, 3 kişinin ölümüne 9 kişininde yaralanmasına neden olan Tanış’ın yakalandığı belirtildi.

SUÇ MAKİNESİYMİŞ

Gökmen Tanış’ın hakaret, hırsızlık, adam öldürmeye teşebbüs, taciz ve tecavüz suçlarından kayıtlarının bulunduğu öğrenildi. 2013 yılında savcılığın Gökmen Tanış’a karşı, “adam öldürmeye teşebbüs” suçundan soruşturma açtığı ortaya çıktı. Tanış’ın, o dönem evde uzun namlulu silahla ateş ettiği belirtildi. Tanış’ın bu saldırıda bir kadını hedef aldığı ve öldürmeye çalıştığı öğrenildi.

ALMANYA SINIRI KAPATTI

Bu sabah, 24 Ekim Meydanı yakınlarındaki Oudenrijn Hastanesi civarında saldırıyı gerçekleştiren Göken Tanış’ın, Alman plakalı bir arabayı çalarak kaçtığı sanılıyor. Tanış henüz yakalanmadı ancak Utrecht Polisi, yasakladığı meydana giriş- çıkışı yeniden trafiğe açtı. Bu arada, Hollanda’nın Almanya sınırında da polis kontrolleri başlatıldı. Hollanda basını, “terör ihtimalı yine de gözardı edilmiyor ancak kişinin ailevi ya da başka bir nedenden dolayı bu saldırıyı gerçekleştirdiği görüşü ağır basmaya başladı” açıklamasını yaptı.

KOMŞULAR: RADİKAL BİRİ DEĞİL

Şu ana kadar yapılan aramalardan bir sonuç alınamezken, havadan ve karadan operasyonlar sürdürülüyor. Saldırgan Tanış’ın akrabaları ve komşuları da, olayın bir terör saldırısı olamayacağını, şahsın sorunlu bir kişiliğinin bulunduğunu ayrıca “radikalleşme eğilimi görmedikleri”ni açıkladı. Polis ise araştırmalarına bu ifadeler doğrultusunda yoğunlaştırmaya başladı. Ancak terör birimleri de ayrıntılı araştırmaları sürdürüyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!