SON DAKİKA

Hollanda Lahey Eğitim Ateşesi Doç. Dr. Kaya’nın Yerine Eşi Atandı

Milli Eğitim Bakanlığı, Hollanda Lahey Eğitim Ateşesi Doç. Dr. Niyazi Kaya’nın yerine ise eşi Doç. Dr. Miyase Koyuncu Kaya atandı.

Bu haber 16 Kasım 2021 - 19:08 'de eklendi.
Abone ol

Halk TV’den İsmail Saymaz’ın haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı, Hollanda Lahey Eğitim Ateşesi Doç. Dr. Niyazi Kaya idi. Kaya, bu görevden yakın zamanda ayrıldı. Yerine ise kendisinin çok yakını hatta, aynı çatı altında yaşadığı eşi Doç. Dr. Miyase Koyuncu Kaya atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Daire Başkanlığı da yapan Kaya’nın, iddiaya göre, Mahmut Özer’in Milli Eğitim Bakanı olarak atanmasıyla beraber bakanlık merkez teşkilatında genel müdürlük veya talim terbiye kurulu başkanlığı görevine tekrar atanmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak, Niyazi Kaya’ya bakanlık merkez teşkilatında görev verilmedi.

İddialara göre, 2018 yılından beri İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdüren Levent Yazıcı’nın yerine düşünülen isimlerden biri olan Kaya bunun için Lahey’deki Eğitim Ateşeliği görevinden ayrıldı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Lahey’de boşalan Eğitim Ateşeliği koltuğuna ise 25 Ekim 2021 tarihinde Niyazi Kaya’nın eşi, Miyase Koyuncu Kaya atandı. Ayrılan eşinin yerine aynı göreve atanan Doç. Dr. Miyase Kaya’nın daha önce, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Tarihi Anabilim Dalı’nda eğitim görevlisi olduğu ancak okuldan ayrıldığı öğrenildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!