SON DAKİKA

HİNDİSTAN’DA ‘GİZEMLİ HASTALIK’: 300 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Hindistan’ın Andra Pradesh eyaletinde, henüz belirlenemeyen ‘gizemli’ bir hastalık’tan 300 kişi hastaneye kaldırıldı.

Bu haber 07 Aralık 2020 - 14:22 'de eklendi.
Abone ol

Hindistan’ın güneydoğusundaki Andra Pradesh eyaletinde bulunan Eluru kentinde hafta sonu ‘henüz belirlenemeyen bir hastalıktan dolayı’ 300 kişi hastaneye kaldırıldı. Yetkililer, hastalığın tespitiyle ilgili inceleme başlattıklarını açıkladı.

‘BAZILARI ANİDEN KUSMAYA BAŞLADI’

Hastaneye başvuranların korona virüsü testlerinin negatif çıktığı belirtilirken, semptomlar arasında mide bulantısı, bilinç kaybı ve göz yanması olduğu kaydedildi.  Eluru Devlet Hastanesi’nden bir yetkili The Indian Express gazetesine yaptığı açıklamada, “Başta çocuklar olmak üzere, kendilerini iyi hissetmediklerini söyleyerek hastaneye gelenler gözlerinde yanma olduğunu belirttikten sonra aniden kusmaya başladı ve bazıları titreyerek krize girdi” dedi. Hastaneye gelenlerin büyük bir bölümü daha sonra taburcu edildi.

‘KAN ÖRNEKLERİ ALINDI’

Andra Pradesh eyaletinin Sağlık Bakanı Kali Krishna Srivinas, hastalardan kan örneklerinin alındığını ve laboratuvara gönderildiğini açıkladı. Srivinas, “Yetkililerin hastaneye başvuran kişilerin yaşadıkları bölgelerde yaptıkları incelemenin ardından şebeke suyunun kirlenmesi ve hava kirliliği gibi etkenleri saf dışı bıraktık. Bu, gizemli bir hastalık ve neden kaynaklandığını laboratuvar incelemesinin ardından anlayabileceğiz” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!