SON DAKİKA

HDP’DEN TERÖR ÖRGÜTÜ ELEBAŞI ÖCALAN’IN AVUKATLARIYLA GÖRÜŞMESİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

HDP Sözcüsü Kubilay, PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesine ilişkin, “Öcalan ve avukatları arasında yapılan bu görüşmeyi çok değerli ve önemli buluyoruz. Adalet Bakanı ve Hükümet cesur bir adım atmıştır” dedi.

Bu haber 10 Mayıs 2019 - 18:28 'de eklendi.
Abone ol

DP Sözcüsü Günay Kubilay, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Abdullah Öcalan’ın 8 yıldır avukatıyla görüşmek için 810 başvuru yaptığını belirten Kubilay, “Görüşme adımını, HDP olarak geç kalınmış ama doğru ve önemli bir adım olarak değerlendiriyoruz. Öcalan ve avukatları arasında yapılan bu görüşme çok değerli ve önemli buluyoruz” diye konuştu.

” Hükümet cesur bir adım atmıştır”

Terör örgütü elebaşı Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesinin bundan sonra devam etmesi gerektiğini vurgulayan Günay, şöyle devam etti:

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

“Öcalan’a 8 yıldır uygulanmış olan tecrit anayasaya, ilgili uluslararası sözleşmelere de aykırı bir uygulamadır. Tecrit, bir insanlık suçudur. Adalet Bakanı ve Hükümet cesur bir adım atmıştır. Biz, bunu önemli buluyoruz. Bunun arkası getirilmelidir. Uzun zamandır bir yanlıştan dönülmüştür. Öcalan, avukatlarıyla düzenli görüşmelere başladığı zaman bugün artık kritik bir eşiğe gelmiş olan açlık grevleri de açlık grevcileri de bu eylemlerini sona erdirecektir.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!