SON DAKİKA

Hazır Giyime Bir Yılda Rekor Zam!

Çift Geyik Karaca Genel Müdürü Cihat Özbekli, tekstil ve hazır giyim sektöründeki maliyet artışları hakkında açıklamalarda bulunarak “Geçtiğimiz yılın mayıs ayıyla bu yılın mayıs ayı arasındaki ürün fiyat artışımız gerçekte ortalama yüzde 110 oldu” dedi.

Bu haber 21 Mayıs 2022 - 19:10 'de eklendi.
Abone ol

Vatandaş ekonomik krizle mücadele ederken bir zam haberi de giyim sektöründen geldi.

”GEÇEN YAZA GÖRE FİYAT ARTIŞ ORANI YÜZDE 100’Ü AŞTI”

Geçen seneye göre üretim maliyetlerinin ikiye katlandığı bugünlerde giyimdeki sektör temsilcileri, ürün fiyatlarında yüzde 50-60 artış ve yaz aylarında ise bu oranın yüzde 80’i bulacağını açıklamıştı. Geçen yaza göre ise fiyat artış oranı yüzde 100’ü aşacağı söylendi. 

Hazır giyim de zamdan etkilenirken konuyla ilgili Bloomberg HT’ye konuk olan Çift Geyik Karaca Genel Müdürü Cihat Özbekli şu ifadeleri kullandı:

”Geçtiğimiz yılın mayıs ayıyla bu yılın mayıs ayı arasındaki ürün fiyat artışının gerçekte ortalama yüzde 110 olduğunu açıkladı. Üretici Fiyat Endeksi’nin (ÜFE) sektöre tamamen yansıdığını söyleyen Özbekli, “Bugünkü üretim artışları yalnızca işin fason-işçilik tarafı için piyasa yüzde 50’ler 60’lar civarında hazırlanıyor”

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

”FİYATLAR BİRAZDA ORALARDA OYNAMAYA BAŞLADI”

“Türkiye’nin üretim ihracat artışı, içerideki üreticinin de aklını çelmeye başladı. Bu dikkat edilmesi gereken bir husus. Bu durum biraz üreticinin kafasını karıştırmış durumda. Yerli üretim yapmak yerine çok büyük marjlarla ihracata özel etiket üretim yapmak gibi bir durum söz konusu, fakat bunun devamlılığını bilmiyoruz. O nedenle de fiyatlar biraz da oralarda oynamaya başladı.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN