SON DAKİKA

HAVADA TEHLİKELİ YAKINLAŞMA… TÜRK F-16’LARI DA HAVALANDI

NATO’dan yapılan açıklamada, Salı günü Rusya’ya ait iki bombardıman uçağının Romanya, Bulgaristan ve Türkiye hava sahalarına çok yakın bir bölgede uçuş gerçekleştirdiği ve NATO uçaklarının havalanarak Rus uçaklarını uzaklaştırdığı belirtildi. Açıklamaya göre Türkiye’den F-16 jetleri havalanarak Rus uçaklarına gölgeleme uyguladı

Bu haber 21 Mayıs 2020 - 18:52 'de eklendi.

NATO Müttefik Hava Kuvvetleri, Salı günü Karadeniz kıyılarında NATO ülkelerine ait uçaklarla Rus savaş uçakları arasında bir yakınlaşma yaşandığını açıkladı.

Habertürk’te yer alan habere göre yapılan açıklamada, Rus hava kuvvetlerine bağlı Tu-22 tipi iki adet bombardıman uçağının önce Romanya hava sahasına yaklaştığı, sonrasında Rumen uçaklarının havalanmasının üzerine Bulgaristan hava sahasına doğru hareketlendiği belirtildi.

Buradan da uzaklaştırılan iki Rus uçağının, Türk hava sahasına doğru yöneldiği belirtilirken, Türk Hava Kuvvetleri’ne ait F-16’ların havalanarak Rus uçaklarını gölgelediği ve Karadeniz kıyısından NATO hava sahasına yakın bölgede bir süre uçan Rus uçaklarının daha sonra yönlerini kuzeye çevirerek Rusya’ya döndükleri belirtildi.

NATO’dan yapılan açıklamada, ittifakın hava sahasını korumak için kararlı duruşunu sürdürdüğü ve reaksiyon verme kapasitesiyle ilgili net bir mesaj gönderildiği belirtildi.

Konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı veya Rusya yönetiminden herhangi bir açıklama yapılmadı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!