SON DAKİKA

Hatay’ın Ormanları Alev Alev Yandı

Antakya ilçesinin Habib-i Neccar Dağı ve Ballıöz Mahallesi’nde çıkan yangınlar kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları devam ediyor.

Bu haber 06 Eylül 2021 - 18:49 'de eklendi.
Abone ol

Hatay’ın Antakya ilçesinin merkezi yakınlarında bulunan Habib-i Neccar Dağı’nda saat 14.30 sıralarında orman yangını çıktı. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ve orman ekipleri sevk edildi. Saat 16.00 sıralarında ise Ballıöz Mahallesi’nde orman yangını çıktı. Bölgeye sevk edilen itfaiye ve orman ekiplerinin müdahalesiyle iki noktadaki yangın kontrol altına alındı.Ekipler, soğutma çalışmalarına başladı.

Ballıöz Mahallesi ile Kardeşler Mahallesi’ndeki Habib-i Neccar Dağı’nda çıkan orman yangınları kontrol altına alındı. Ballıöz Mahallesi’nde 3 hektar ormanın zarar gördüğü, Kardeşler Mahallesi’nde ise 5 hektar örtünün zarar gördüğü bildirildi. Ekipler, soğutma çalışmalarına başladı.

HATAY’DA KENT MERKEZI YAKINLARINDA ORMAN YANGINI CIKTI. FOTO: IZZET NAZLI/HATAY,(DHA)

Farklı noktada yangın çıktı

Antakya ilçesine bağlı Ballıöz Mahallesi’nde de saat 16.00 sıralarında orman yangını çıktı. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ve orman ekipleri sevk edildi. Ekipler, yangına müdahaleyi sürdürüyor. (DHA)

Kontrol altına alındı

Kardeşler Mahallesi’nde Habibi Neccar Dağı’ndaki yangının kontrol altına alındığını Orman Genel Müdürlüğü sosyal medyadaki şu paylaşımıyla duyurdu: “Hatay / Antakya – Habibi Neccar 
#OrmanınKahramanları’nın etkili mücadelesi neticesinde yangın KONTROL ALTINA ALINDI.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!