SON DAKİKA

Hatay’da Bulunan Madenci: “İşverenlerimiz Bizi Buraya Göndermek İstemedi”

Kahramanmaraş merkezli depremlerde 10 il yıkılırken binlerce insan da öldü. Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Hatay Samandağ’da arama kurtarma ekibinde yer alan bir madenci işverenlerinin bölgeye yardıma gelişlerini engellemek istediğini söyledi.

Bu haber 12 Şubat 2023 - 20:41 'de eklendi. Son Güncelleme12 Şubat 2023 - 21:05
Abone ol

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremler 10 ilde yıkıma yol açtı. Binlerce insanın öldüğü deprem felaketinde arama kurtarma çalışmaları da hala sürüyor. Çalışmalarda ise madencilerin yer altı kazı tecrübesi pek çok canın kurtulmasını sağladı. 

Hatay Samandağ’da da arama kurtarma çalışmalarında madenciler fark yarattı.  Fox TV’ye konuşan madenci, göçük ustası olduklarını ifade ederek, “Madencilerin bu işin üstesinden her türlü geleceği belli” dedi. 

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

“İŞVERENLERİMİZ BİZİ BURAYA GÖNDERMEK İSTEMEDİ” 

Bölgeye ulaştığından beri 4 çocuk ve 1 kadını sadece kendisinin çıkarttığını söyleyen madenci, “İşverenlerimiz bizi buraya göndermek istemedi. ‘Yıllık izni olanlar gitsin, olmayanlar başının çaresine baksın’ denildi. Biz buraya gelmek için uğraşıyoruz, ‘Gitmesin’ dediler yani” ifadelerini kullandı. 

Söz konusu haberde  sendikalı işçilerin işverenleri dinlemeden bölgeye koştukları da ifade edildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR