SON DAKİKA

Halk TV’de Büyük Skandal: Terörist Başına “Sayın Öcalan” Dendi, Kimse Ses Çıkarmadı!

Halk TV canlı yayınında dün akşam büyük skandal yaşandı. HDP’li milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki’nin teröristbaşı için “Sayın Öcalan” ifadelerini kullanması olay oldu. Sunucu Şirin Payzın dahil kimsenin söz konusu ifadelere bir yanıt vermemesi tepki çekti…

Bu haber 29 Haziran 2022 - 19:16 'de eklendi. Son Güncelleme29 Haziran 2022 - 19:24
Abone ol

Halk TV ekranlarında yayınlanan Şirin Payzın’ın sunuculuğunu üstlendiği “Sözüm Var” programındaki dün “Sayın Öcalan” skandalı yaşandı

TERÖRİST BAŞINA “SAYIN” DENDİ

Programa konuk olan katılan HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, canlı yayında teröristbaşı Abdullah Öcalan için “Sayın Öcalan” ifadelerini kullandı.

KİMSE SESİNİ ÇIKARMADI

Programdaki diğer isimlerin ise söz konusu ifadelere bir tepki vererek müdahale etmemesi ise sosyal medyada olay oldu.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

“Sayın Öcalan” ifadelerini kullanan HDP’li Tiryaki’ye gelen eleştiri kadar, yayında bulunan Şirin Payzın, Barış Terkoğlu ve Emin Çapa’ya da çok sayıda tepki geldi.

MİLLETVEKİLİ ÇELEBİ: DİLİNİZİ Mİ YUTTUNUZ?

Söz konusu görüntülerle ilgili ise en sert tepkilerden biri milletvekili Mehmet Ali Çelebi’den geldi. Çelebi, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Halktv’de bebek katili, PKK elebaşına “Sayın Öcalan” denmesine ses çıkmayacak mı? Dilinizi mi yuttunuz! PKK-Öcalan severlerin girdiği denklemlerde olmayacağız, alışmayacağız!” ifadelerini kullandı.

Çelebi açıklamasının devamında “Ben Yüce Meclis’te bebek katilini övdüklerinde, sayın dediklerinde dilimi yutmuyorum, cevabını veriyorum. Matematik hesapları uğruna Kocatepe’yi terketmeyeceğiz!” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR