SON DAKİKA

HALK EKMEK İŞÇİLERİ DİRENİŞE BAŞLIYOR

İstanbul Halk Ekmek Fabrikasının dağıtımını yapan Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ’de çalışan işçiler DİSK’e bağlı Nakliyat İş Sendikası’na üye olduktan sonra 5 işçi işten çıkartıldı.

Bu haber 14 Kasım 2018 - 1:45 'de eklendi.

İstanbul Halk Ekmek Fabrikasının dağıtımını yapan Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ’de çalışan işçiler DİSK’e bağlı Nakliyat İş Sendikası’na üye olduktan sonra 5 işçi işten çıkartıldı. Sendika, direnişe başlanacağını açıkladı.

olayneyseo.com’da yer alan habere göre, Nakliyat İş Sendikası‘ndan yapılan açıklamada, “Sendikamız, İstanbul Halk Ekmek Fabrikasının dağıtımını yapan Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret Anonim Şirketi alt işverenin de örgütlenmiştir. Yetki tespiti için Bakanlığa başvuru yapılmıştır. Sendikamızın örgütlenmesinden, işçilerin üye olmasından haberdar olan işveren 5 üyemizi tazminatsız olarak işten atmıştır” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

“Konuyla ilgili olarak bugün saat 12.00’de üyelerimizin atıldığı Cebeci’de bulunan Halk Ekmek Fabrikası’nın önünde bir basın açıklaması yapılması bekleniyor. Basın açıklamasına işten atılan üyelerimiz ve Real Direnişçileri de katılacaklardır. Basın açıklaması sonrasında üyelerimizin işe geri alınması için direnişe başlanacaktır. Basın açıklaması sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu tarafından yapılacaktır. Tüm basın emekçilerini, halk örgütlerini ve sendikaları basın açıklamamıza davet ediyoruz.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!