Hakkı Kahveci’den bomba savunma!

Hakkı Kahveci’den bomba savunma!
Yayınlama: 22.08.2017
47
A+
A-
  1.   İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA Gönderilmek üzere

                     ANKARA  CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI TALİMAT BÜROSUNA  

                                                                                                                      10 Ağustos 2017

 

DOSYA NO: 2017/ 13096 Soruşturma

ŞÜPHELİ: Parlamentohaber.com haber sitesi adına yetkili Hüseyin Hakkı Kahveci

ŞİKAYETÇİ: Ali Fuat Taşkesenlioğlu

KONU: Şikayetçinin soruşturma dosyasına sunduğu iddialara karşı beyanlarımız .

 

AÇIKLAMALAR

1-) Ali Fuat Taşkesenlioğlu vekilleri tarafından şahsıma ve YURT DIŞI yayın olarak www. parlamentohaber.com haber sitesine yapılan suçlama ve beyanların tamamı çelişki ve şikayetçi konumunda bulunan ESKİ HALK BANKASI GENEL MÜDÜRÜ ALİ FUAT TAŞKESENLİOĞLU` nun iddiaları yersiz ve hukuka aykırı olmasına rağmen hukuk meşgul edilmektedir.

 

Şöyle ki ! Ali Fuat Taşkesenlioğlu görevde bulunduğu makamın gücü ile hareket etmiş ve kamu gücü adına kendini korumak ve gerçeğin açığa çıkmasını engellemek için bu şikayette bulunmuştur.

 

www.parlamentohaber.com sitesi yayın hayatının hiçbir döneminde belgeye dayanmayan habere imza atmamış olup ; yayın hayatını Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde değil ! AVRUPA BİRLİĞİ sınırları içerisinde sürdürmektedir. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre kurulmamış ve faaliyetlerini Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yürütmeyen bir haber sitesinin Türkçe yayın yapması ve sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması hakkında şikayet edilebilir anlamına gelmez.

 

15 Temmuz FETO darbe girişiminden sonra tüm kamu kurum ve kuruluşlarından onbinlerce FETÖ üyesinin görevine son verilmiş ve bazı kriptolar kendilerini saklamış olsa bile CUMHURBAŞKANI  ERDOĞAN ` IN açıkça FETÖCÜ olduğu düşünülen kişi yada kişilerin ihpar edilmesi yönünde açık beyanı olmasına rağmen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde şikayetin değerlendirmeye alınması bizler açısından manidar olup bazı şüphelerimizin teyidine sebep olmuştur.

 

Şikayetin tarafı veya içinde olmadığımız halde bu tür suçlamalarla karşı karşıya kalmamız özellikle ALİ FUAT TAŞKESENLİOĞLU’NUN  HALK BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ görevinden muhalefete siyasi bir koz vermemek için İSTİFA ettirildiği tüm HALK BANKASI çalışanları tarafından bilinmektedir.

 

İstifa ettiği gün Genel Müdürlük binasında ağlamaklı olarak kendi isteğiyle istifa etmediğine dair konuşmaları kendisi tarafından çok iyi bilinmektedir.

 

İŞİD terör örgütü ve ZARRAB gibi Türkiye Cumhuriyeti Devletini rencide edecek  davalar uluslarası çapta devam ederken buna sebep olan ALİ FUAT TAŞKESENLİOĞLU kendi GENEL MÜDÜR YARDIMCISININ ABD `DE ne aradığına ve neden tutuklandığı konusunda kamuoyunu aydınlatacak cevap bile verememiştir.

İçi boşaltılan HALK BANKASI bugün VARLIK FONUNA devredilmiştir. Kısacası ekonomik açıdan batmış durumdadır .

 

Kızkardeşi ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU’NUN AKP milletvekili olması sayesinde bugünlerde hükümlü olmamışsa yarın hüküm giymeyeceği anlamına gelmemektedir.

Kaldı ki ! Zehra Taşkesnlioğlu hakkında CUMHURİYET SAVCILIKLARINDA bulunan onlarca dosya milletvekili dokunulmazlığının kalkmasını beklemektedir.

Savcılığınızın bunlarıda araştırması gerekir .Bunu bir suç duyurusu olarak kabul buyurmuş olursa savcılığınız önümüzde ki süreçlerde yaşanacak büyük felaketler için şimdiden önlem almış olur.

 

2-) Ali Fuat Taşkesnlioğlu vekilleri yalan yanlış beyanlarıyla hukuk katliamı ve algı yaratmaya çalışmaktadırlar.Haber içeriğinde yer alan tüm detaylar bizatihi açık istihbarat kullanılarak elde edilmiş google sayfalarından detaylandırılmıştır .

 

Beyanlarında vekiller ; Ali Fuat Taşkesnlioğlu isminin şeref ve haysiyetinin hedef alındığını söylemektedir. Yalandan öte suçlamada bulunan sözde savunma avukatlarıyla ilgili inceleme gerekir.

 

İddia edildiği gibi haberin yapıldığı ve sosyal medya hesaplarında paylaşıldığı doğrudur.Bunun yanında tarafımıza  TWİTTER tarafından gönderilen mailde haberin twitter ve Facebook paylaşımlarının kaldırılması yününde maile cevaben haber sosyla medya paylaşımlarından kaldırılmıştır.

Cevaplarımız içerisinde ekler kısmında İstanbul 5.Sulh Ceza Hakimliğinin ANAYASA MAHKEMESİ kararlarını hiçe sayarak kendi görev alanı dışına çıkarak Kanun ve oluşmuş yargı içtihatlarını hiçe sayması FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ ile mücadele sürecinde yine dikkatimizi çekmiştir.

 

Anayasa Mahkemesi 8 Aralık 2015 tarihinde habere erişim yasağıyla ilgili kanuni düzenlemeyi iptal etmiştir. Buna rağmen İstanbul 5. Asliye Ceza mahkemesi ilgili habere erişim yasağı koymuş ve habere erişim BTK tarafından İstanbul 5. Asliye Ceza mahkemesinin kararı nedeniyle  engellenmiştir.

 

 

 

 

Anayasa mahkemesinin kararı açıktır . Şöyle ki !

Yüksek Mahkeme, CHP’nin, 6 Şubat 2014 tarihli 6518 sayılı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un bazı hükümlerinin iptali istemiyle açtığı davayı, esastan sonuçlandırdı.

“Erişim sağlayıcının yükümlülükleri” başlıklı 6. maddeye eklenen “Erişimi engelleme kararı verilen yayınlarla ilgili olarak alternatif erişim yollarını engelleyici tedbirleri almakla” ve “Başkanlığın talep ettiği bilgileri talep edilen şekilde Başkanlığa teslim etmekle ve Başkanlıkça bildirilen tedbirleri almakla, yükümlüdür” hükümleri de iptal edildi.

 

(Habere erişim yasağına dair mahkeme kararı )

“Bu madde kapsamında hakimin verdiği erişimin engellenmesi kararına konu kişilik hakkının ihlaline ilişkin yayının veya aynı mahiyetteki yayınların başka internet adreslerinde de yayınlanması durumunda ilgili kişi tarafından Birliğe müracaat edilmesi halinde mevcut karar bu adresler için de uygulanır” hükmündeki, “veya aynı mahiyetteki” ibaresi iptal edildi.”

İptal hükümleri, kararın gerekçesi Resmi Gazete’de yayımlandıktan 1 yıl sonra yürürlüğe girdi.Yani kanuni düzenleme yürürlükte ve halen geçerli .

AYM KARARI ; İnternet Kanunu’na kısmen iptal kararı

http://www.milliyet.com.tr/internet-kanunu-na-kismen-iptal-gundem-2160557/

İlgili kararı veren mahkeme hakkında hiçbir yargısal başvuruda bulunmadık .Tabi olarak hakim ve kamu görevlileri hakkında aynı zamanda savunma görevini yürüten avukatlar hakkında gerekli suç duyurularıyla idari işlem yapılması için haklarımızı saklı tutuyoruz.

Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve avukatları tarafından isnat edilen suçlamalar Anayasa’nın 26. ve 28. maddelerinde güvence altına alınan ifade ve basın özgürlüğünün ihlal edildiğinin açık kanıtıdır .

AYM KARARI ;KİŞİ ÖZGÜRLÜĞÜ VE GÜVENLİĞİ HAKKI İLE İFADE VE BASIN ÖZGÜRLÜKLERİNE İLİŞKİN KARARI BASIN DUYURUSU

http://www.anayasa.gov.tr/icsayfalar/basin/kararlarailiskinbasinduyurulari/bireyselbasvuru/detay/66.html

2-) Yayında olmayan haberle ilgili vekiller hiçbir araştırma yapmadan ADNAN KAHVECİ gibi siyasi bir devin yakını olan şahsımı hedef alma amaçları gerçekten manidar

Vekillerin iddiaları ise “ HALK BANKASI GENEL MÜDÜRÜ KARDEŞ ! BANKA İMKANLARINI KARDEŞİNİN ŞAHSINA KULLANDIRMIŞ”  demektedir.

Bu haber google ortamında 29 Eylül 2015 tarihinde ANADOLU HABER sitesinde yer almış .Halen yayında olan ve bizzat resim dahi o haber içeriğinden alınmış başka bir haber sitesine ait haberdir.

Haberde ve haber resminde aynen yazıldığı gibi okunacak şekilde yer almaktadır.

Vekiller tarafından isnat edilen suçlamaya ait haberin linki ve başlığı !

BANKASYA Kökenli Ali Fuat Taşkesenlioğlu´ndan kardeşi Zehra Taşkesenlioğlu´na Lojistik Destek mi Yağıyor?

BANKASYA Kökenli Ali Fuat Taşkesenlioğlu´ndan kardeşi Zehra Taşkesenlioğlu´na Lojistik Destek mi Yağıyor?

http://www.anadoluhaber.com/haber/bankasya-kokenli-ali-fuat-taskesenlioglundan-kardesi-zehra-taskesenliogluna-lojistik-destek-mi-yagiyor-5214.html

Haberin devamında ise ALİ FUAT TAŞKESENLOĞLU ile alakası olmayan haber metninde çarpıcı olması gereken bir parağraflık yazı bulunmaktadır. Haberde adı geçen kişi yada kurumlar haberin üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen bununla ilgili suçlama veya dava açmamışlardır.

Avukatlık mesleğini icra eden vekiller bir yıl önce ahkam kesenlerin bugün nerelerde olduğuna dikkatlice bakarak bu mesleği kişileri hedef alarak yapmamalıdır.

Belirtilen suçlamalar tarafımızdan değil başka bir haber sitesi tarafından 2015 yılından beri google üzerinde bulunan bir haber kaynağından alınmıştır. Bunu da ekte sunmaktayız.

Ayrıca Zehra Taşkesenloğlu bizzat onlarca suçlamayla “ CUMHURİYET PRANGASINDAN KURTULDUK “ cümlesini söylediği için hakkında Cumhuriyet Savcılıklarına şikayet dilekçesi verilmiş ve kovuşturma işlemi milletvekili dokunulmazlığı sebebi ile bekleyen bir isimdir.

Yine tarafımıza isnat edilen suçlamalarda Ali Fuat Taşkesenlioğlu Kimdir?

“Ali Fuat Taşkesenlioğlu, 1964 yılında Erzurum’da doğdu. Atatürk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü mezunu olan Ali Fuat Taşkesenlioğlu, iş hayatına 1988 yılında Yenidoğan Yayın Dağıtım Şirketi’nde başlamıştır.1988-1996 yılları arasında Faisal Finans Kurumu A.Ş.’de Baş Uzman olarak görev yaptıktan sonra, 1996 yılı Ekim ayında göreve başladığı Asya Katılım Bankası A.Ş.’de sırasıyla, Proje Pazarlama Müdür Yardımcılığı, Merter Şube ve Sultanhamam Şube Müdürlüğü, Genel Müdürlük Kredi Tahsis Birim Müdürlüğü ile Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. “

Ali Fuat Taşkesenlioğlu Kimdir?

http://www.kimkimdir.net.tr/kisiler/ali-fuat-taskesenlioglu

Yazmaktadır .FETÖ terör örgütü FETO ile ilgisi olmayan hiç kimseye bankasında üst düzey yöneticilik görevi vermez. Bu konuyla ilgili MİT raporları ve Darbeyi araştıran meclis komisyonu raporlarına bakılması doğru olacaktır.

Kaldı ki yine bu iddia tarafımızdan gündeme taşınmamış olup onlarca tv proğramında birçok vekil ve gazeteci tarafından dillendirilmiş köşe yazılarında yer almıştır.

İlgili beyanlar açıktır .

Ayrıca FETÖ örgütü liderinin arkadaşı olan 40.Hoca lakaplı bir hoca veya cemaat gurubunun geçmişte FETÖ  ile ilişkisi olduğu bilinmektedir. Ve bu dönemde aralarında ilişki ve referansla bu göreve getirildiği iddiaları mevcuttur. Kaldı ki ! Türkiye Cumhuriyeti yüksek bürokrasi ve bankacılık tarihinde ATATÜRK üniversitesi mezunu birisi ilk kez HALK BANKASI genel müdürü olmuştur.

Liyakat esas alınmış ve BANK ASYA döneminde ki referansları kuvvetli olmuş olacak ki GENEL MÜDÜR omuştur. Bu bizim işimiz olmayıp günü geldiğinde kamu tarafından  değerlendirilecektir.

Burada habercilik faaliyeti dışında HAKARET VEYA İFTİRA söz konusu değildir.

Bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız RECEP  TAYYİP  ERDOĞAN tarafından yapılmış olan çağrılar mevcuttur. Habercilik kamu görevidir. Ve devlete kolluk birimlerine yardımcı olur .

Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat tv ekranlarında bu çağrıyı yapmıştır. İlgili linkler belirtildiği gibidir.

Erdoğandan FETÖcüleri ihbar edin çağrısı

http://www.merhabahaber.com/erdogandan-fetoculeri-ihbar-edin-cagrisi-861674h.htm

Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖCÜLERİ İHBAR EDİN!

https://www.youtube.com/watch?v=xw-0kftqgvE

Cumhurbaşkanından FETÖ’yü İhbar Edin Talimatı

http://www.cankirihabersitesi.com/cankiri-haber/cumhurbaskanindan-feto-yu-ihbar-edin-talimati-h1656.html

Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat bu çağrıyı 10 Ağustos 2016 ve 27 Haziran 2017 tarihlerinde yapmıştır. İlgili linkler açık ve nettir. Bu konuda kovuşturmaya uğradığımız BİMER merkezine ve Cumhurbaşkanlığı makamına ilgili mektup ve basın yoluyla iletilecektir.

Tarafımıza Taşkesenlioğlu avukatları tarafından isnat edilen iddilarla ilgili olarak 3 – 4 ve 5. Maddelere açıklık getirecek şekilde beyanlarımız yazdığımız gibidir.

Ayrıca basında yer alan bu iddiaları görmeyenler haberimizi görmüşlerdir .

CHP Trabzon Milletvekili’nden Taşkesenlioğlu

“Halk Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu dahil 7 yönetim kurulu üyesinin, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nun bankası olduğu gerekçesiyle el konulan Asya Yatırım Bankası (Bank Asya)’ndan geldiğini açıklayan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen,”

http://www.viratrabzon.com/haber/chp-trabzon-milletvedkilinden-flas-halk-bankasi-iddiasi–28928.html

23 Şubat 2017 tarihli Yeni Akit gazetesinde Nurettin Veren ALİ FUAT TAŞKESENLİOĞLU isminin FETÖ irtibatına bizim haberimizden çok önce değinmiştir.

Ayrıca Bank Asya’nın, müdürlerinden, en alt birimlerine kadar çaycıları bile FETÖ’nün bölge imamlarının ve mütevelli heyetinin 10 tanesinin referansı alınmadan, araştırılmadan, bu kurumların içerisine giremezler. Eğer bu şahıslar araştırılırsa, yüzlerce Bank Asya şubesinin çalışanları ve en üst düzey yöneticilerinden, en alt seviyede çalışanlarına kadar, yüz binlere yakın kişinin ismine ulaşılacaktır.

Bunların takipleri yapılması gerekirken, bu hususları gözönüne alarak, bunların birer örgüt mensubu olabileceği düşünülmeden, sadece ByLock ve Bank Asya’ya para yatırmayı suç olarak görmek, Bank Asya’da görevli olarak çalışan FETÖ’nün seçtiklerini masum saymak, doğru bir tespit sayılmaz.

Nasıl ki; ByLock ve Bank Asya’ya para yatırmış olmak bir suç unsuru olarak sayılıyor ise, bu kurumlarda çalışan en üst düzey yetkilisinden, en alt çalışanına kadar, kesinlikle FETÖ’nün has elemanları olduğunu unutmamalıyız ve bunları yakın takibe alıp, aynen KHK ile görevinden atılan devlet memurları gibi, yargılamak ve sorgulamak devletimizin boynunun borcudur.” Demiştir.

 

ALİ FUAT TAŞKESENLİOĞLU uzun yıllar BANK ASYA’DA görev yapmış  olması bile buraya işe girmenin bu kadar zor olduğu ve FETÖ onayı olmadan asla GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI gibi bir makamda imkasnız olduğunu söyleyen NURETTİN VEREN gerçeği köşesinde açıklamış .

http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/nurettin-veren/fetonun-uyuyan-hucrelerine-toparlanma-umudu-vermeyelim-18379.html

 

Fetö’nün uyuyan hücrelerine toparlanma umudu vermeyelim

 

“Bunlar takibe alınmış mıdır? Eğer sadece Bylock ve Bank Asya’ya para yatırmış olmak, Fetö’cü olduğuna dair bir delil ve bir karine ise, Fetö’nün üniversitelerinde ve okullarında 15-20 yıl görev yapmış, Fetö tarafından desteklenmiş ve seçilmiş olan has Fetö’cü elemanların elbette ki fişlenip takibi ve kontrolü yapılmalı ve yargılanmalıdırlar.”

 

http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/nurettin-veren/turkiye-butun-hiziyla-kilit-ulke-olma-yolunda-18363.html

 

SONUÇ ve İSTEM: Üzerime atılmaya çalışılan iftiralar HABER olarak her yerde yer almaktadır .

Sorumuz Ali Fuat Taşkesenlioğlu beyefendiye hakkında çıkmış haberler bakarak dava açması gerekenlere tabii olarak dava açmalıdır.

Aynı şekilde HUKUKÇU gibi bir ünvan taşıdığını düşünen avukatlar iftira ederken mesleklerinin kendilerine verdikleri güçle hareket etmemeli. Bir konuda şikayet dilekçesi vermeden google üzerinden konuyla ilgili araştırma yapmalıdırlar.

Kanuna aykırı alınmış kararlarla gerçeği kimse karartamaz. Haberimiz yayından kanun çiğnenerek elde edilmiş bir mahkeme kararıyla kaldırılmıştır.

Bunun yanında Anayasal hakkımız olan habercilik yapma ve kamuyu bilgilendirme hakkımız engellenmiştir.

Haber içerikleri yıllardır internet ortamında yer aldığı halde hakkımızda iftira edilerek suç isnat edilmeye çalışılmıştır.

Şikayet edildiğimiz tarihte HALK BANKASI GENEL MÜDÜRÜ ünvanını kullanarak şikayetçi olan ALİ FUAT TAŞKESENLİOĞLU 8 Haziran 2017 tarihinde kamuoyu baskısı sonucu birçok yönetici ile HALKBANK yönetiminden istifa ettirilmişlerdir.

 

Haklarımız ve hukukumuz mahkemeler tarafından korunmamış şahsım ve Türkiye CUMHURİYETİ kanunlarına göre kurulmamış ,Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde faaliyet göstermeyen haber sitemiz hedef alınmıştır. Bu husus AİHM in vermiş olduğu kararları çiğnemek anlamı taşır .

 

ANAYASA mahkemesi “ Haber yayınının durdurulması ve haberin kaldırılmasının “ ÖZGÜR BASIN VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNE VURULAN bir darbe olduğuna dair kararı 2015 yılında kesin hükümle vermiştir.

“ AYM bir internet sitesinde yer alan bir haberin yayından kaldırılmasıyla ANAYASA 26 VE 28.Maddelerinde koruma altına alınan ifade ve basın özgürlüğü ihlal edilmiştir.” Kararını 2015 yılında vermiştir.

http://www.gazeteciler.com/haber/aymden-fla-basn-zgrl-karar-nternetten-ierik-kaldrmak-artk/250138

 

Haberimiz BASIN VE İFADE özgürlüğüne tam uygun olduğu halde maalesef kanunlar çiğnenerek işlem yapılmıştır.

AİH kararları AYM kararlarının üstünde ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti mahkemelerinin hepsini bağlayıcı kararlardır.

Kararlar açık ve nettir.

AİHM 25.06.1992 THORGERSON kararı

AİHM 08.07.1986 LİNGENS kararı

AİHM 23.04.1992 CASTELLS İspanya kararları göz önüne alınarak BASIN VE İFADE özgürlüğü kapsamında tüm haberleri ve içeriklerini değerlendirmiştir.

Mahkemelerimiz bu kararları dikkate almak ve bu kararlara göre karar vermek zorundadır .

ANAYASA MAHKEMESİ VE AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ KARARLARI ışığında Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre kurulmamış bir haber sitesi olarak faaliyet göstermekteyiz .

Tüm kanun ve hükümlere göre beraatimi talep ediyorum !

Hüseyin Hakkı Kahveci | Parlamentohaber genel yayın yönetmeni

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı