SON DAKİKA

HAFTER İLE ESAD YÖNETİMİNDEN TÜRKİYE’YE KARŞI BİRLEŞME ÇAĞRISI

Kaosun, şiddetin ve terörün bitmek bilmediği Libya’da Ulusal Mutabakat Yönetimi Hükümeti’ne savaş açan ve ülkenin doğusunu kontrol altına alan General Halife Hafter, Suriye’de büyükelçilik açtı. Reuters’ın haberinde, Hafter ile Esad yönetiminin Türkiye’ye karşı birleşme çağrısında bulunduğu belirtildi.

Bu haber 03 Mart 2020 - 16:09 'de eklendi.

Çıracının şahidi bozacı sözünü adeta doğrulayan bir olay Suriye’de yaşandı… Kaosun ve şiddetin bitmek bilmediği Suriye’de Esad rejimi ve Arap Baharı’nın ardından Muammer Kaddafi’den sonra yaşanan çatışmalarda Libya’nın doğusunu kontrol altına alan General Halife Hafter ortaklıklarını resmen duyurdu.

İngiltere merkezli haber ajansı Reuters’ın haberinde, Libya’nın Birleşmiş Milletler tarafından tanınan Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne savaş açan ve ülkenin doğusunu kontrol altına alan General Halife Hafter’in Suriye’de büyükelçilik açtığı belirtildi.

HAFTER VE ESAD’DAN REZİL ÇAĞRI

Diplomatik temsilciliğin bugün açıldığı belirtilirken, Hafter ile Esad’ın Türkiye’ye karşı savaşmak için çağrıda bulunduğu aktarıldı. Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad, büyükelçiliğin açılış seremonisinde, “Terörizm herhangi bir Arap ülkesini öldürecektir” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!