SON DAKİKA

Hafta Sonu Marketler Kaçta Açılıyor ve Saat Kaçta Kapanıyor? 3-4 Nisan Marketlerin Güncel Çalışma Saatleri

Güncel koronavirüs risk hartasına göre market çalışma saatler yenden düzenlendi. Çok yüksek risk grubunda yer alan İllerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması Cuma günü saat 21.00’de başlayıp, Cumartesi – Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şeklide uygulanacak. Pek marketler saat kaçta açılıp saat kaçta kapanacak?

Bu haber 03 Nisan 2021 - 15:44 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni genelgeye göre; market çalışma saatleri değişti. Covid-19 salgınını önlemeye yönelik yapılan düzenleme sonrasında marketler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar açık gibi sorulara yanıt aranmaya başlandı.

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü 21.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Sokağa çıkma kısıtlamasındaki getirilen sürelere uymak için istisna getirilenler dışındaki tüm işyerleri hafta içi saat 20.00’de kapanacak.

Hafta Sonu Marketlerin Çalışma Saatleri

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulama biçimine göre Cumartesi ve/veya Pazar günü market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler 10.00 – 17.00 saatleri arasında açık olacak. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da
online olarak aldıkları siparişleri teslim edebilecek.

Hafta Sonu Marketlern (BİM, A101, ŞOK, MİGROS) Çalışma Saatleri

Marketler hafta içi ve Cumartesi – Pazar günü düşük, orta ve yüksek risk grubunda 07.00 – 20.00 saatleri arasında açık olacak.

Atatürk'ün Katilleri

Çok yüksek riskli illerde Cumartesi ve Pazar günü 10.00 -17.00 saatleri arasında açık olacak.

Esnafların Çalışma Saatleri

Genelgede, daha önce açılış-kapanış saatleri belirlenmiş olan işyerlerinin de (bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı vb.) açılış-kapanış saatlerinin düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde 07.00-20.00 saatleri arası olarak belirlendiği belirtildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!