SON DAKİKA

GÜNEY KORE’DEN KUZEY KORE’YE KARŞI HAMLE: FIRTINA OBÜSLERİNİ KULLANACAKLAR

Türkiye’nin Suriye ve Irak’taki terör örgütleri PKK-PYD-YPG ve IŞİD’e karşı aktif bir şekilde kullandığı obüslerin, Güney Kore’nin Kuzey Kore karşısındaki en büyük kozu olduğu belirtiliyor.

Bu haber 24 Haziran 2020 - 22:53 'de eklendi.

Kuzey Kore´nin irtibat bürosunu havaya uçurmasından sonra artan gerilimde, Güney Kore’nin saldırı olasılığına karşı savunma planlarına ağırlık verdiği ifade ediliyor.

DHA’nın Korea Herald gazetesinden aktardığı habere göre, Güney Kore´nin olası bir savaş durumunda Kuzey Kore´ye karşı en büyük kozu, Türkiye´nin de Suriye ve Irak´ta terör örgütleri PKK-PYD-YPG ve IŞİD’e karşı aktif bir şekilde kullandığı obüsler olacağı aktarıldı.

BURADA FIRTINA ORADA YILDIRIM

Seul Yönetimi’nin Türkiye´nin T155 Fırtına obüslerinin Güney Kore´deki karşılığı olan K9 Yıldırım obüsleri, Kuzey ile Güney arasındaki silahtan arındırılmış engebeli bölgede konuşlandığı ifade edildi.

Hâlihazırda 5 kişilik bir mürettebatla operasyon yapılabilen K9 Yıldırım obüslerinin yeni bir versiyonunu geliştirmekte olan Güney Kore, bu şekilde söz konusu araçların yalnızca 2 kişiyle operasyonel hale getirilebilmesi üzerinde çalıştığı ifade edildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!