SON DAKİKA

GÜNEY KIBRIS RUM KESİMİ’NDE KORONAVİRÜS ŞÜPHESİ

Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin Sağlık Bakanlığı, 22 yaşındaki bir Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşının yeni tip koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldığını duyurdu.u.

Bu haber 02 Şubat 2020 - 15:57 'de eklendi.
Bakanlık açıklamasında, Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde daimi ikamet eden Çin vatandaşının, geçtiğimiz günlerde Çin’e seyahat ederken Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne geri geldiğine işaret edildi. 22 yaşındaki Çin vatandaşı, Güney Kıbrıs Lefkoşa Genel Hastanesi’ne nakledildi.Bakanlık, “Önümüzdeki günlerde vakanın daha ayrıntılı araştırılması için hasta, tedavi altına alındı” açıklaması yaptı. Bakanlık, basın açıklamasında herhangi bir gelişme durumunda vatandaşların derhal bilgilendirileceği vurgulandı.

KKTC’de de alarm

Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ndeki tüm sağlık birimlerinin de alarm seviyesine getirildiği belirtildi. KKTC yönetiminin de yaşananları yakından takip ettiği bildirildi. KKTC Ercan Havaalanı’nda da yolcu geliş salonuna termal kamera konuldu ve karantina odası açıldı.KKTC Temel Hizmetler Dairesi Müdürü Çiğdem Çağa, söz konusu virüs taşıma olasılığı olan hastalar için yine Ercan Havalimanı’nda karantina odası hazırlandığını, şüpheli vakaların alanda fazla dolaştırılmadan hemen buraya alınacağını söyledi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!